Etiketimet Holanda

Etiketim: Holanda

E frikshme, era e fortë shkatërron stadiumin e famshëm

E pabesueshme por e vërtetë! Erëtat e forta që kanë fryrë ditët e fundit në Holandë, kanë shkaktuar një dëm kolosal në “AFAS Stadion”,...

Gjykata shpall Holandën 10 për qind fajtore për masakrën e Srebrenicës,...

Një gjykatë e lartë holandeze ka mbështetur një vendim se Holanda ishte pjesërisht përgjegjëse për 350 vdekje në masakrën e Srebrenicës në Bosnje e...

S ka lobim as viza për Kosovën

Njohësit e proceseve integruese po i kritikojnë drejtuesit e institucioneve të Kosovës se nuk po lobojnë sa duhet për liberalizim të vizave me Bashkimin...

Rikthimi i vizave/ Ç’lojë po luan Holanda, komisioneri i KE: S’ka...

Ç’lojë po luan Holanda? Kjo është pyetja që na mundon, pasi Komisioneri për Kufijtë dhe Emigracionin, Dimitris Avramopoulos zbuloi sot nga Tirana për të parën...

Pro apo kundër Shqipërisë? Holanda: Në BE, kur të keni rezultate!

Ministri i Jashtëm i Holandës, Stef Blok, ka deklaruar se vendi i tij e dëshiron Shqipërinë në Bashkimin Europian, por kjo nuk...

Holanda kundër të gjithëve: Refuzime për gjitha vendet që i afrohen...

Tre parti të koalicionit qeverisës në Holandë votuan një rezolutë që i kërkonte Qeverisë të mos pranonte as hapjen e negociatave mes BE-së dhe...

Holanda kërcënon Shqipërinë me rikthimin e regjimit të vizave

Policia dhe prokuroria në Amsterdam i propozojnë qeverisë rivendosjen e regjimit të vizave për shqiptarët. Përmes një memorandumi të brendshëm qeverisë i kërkohet të ndërrmarrë...