Etiketimet Ilir Meta

Etiketim: Ilir Meta

Tensionet në Kakavijë, Meta jep zgjidhjen: Qytetarëve t’u bëhet tamponi aty...

Duke parë situatën e rënduar në Kakavijë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i ka bërë thirrje qeverisë që të t'u shkojë në ndihmë qytetarëve...

Shqipëri/ Ambasadorët mësyjnë në Presidencën/ Kim dhe Zingraf takim me Metën

Menjëherë pas mbylljes së takimit me krerët e partive politike të opozitës, në Presidencë kanë shkuar ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim dhe ambasadori gjerman,...

Ilir Meta i bën thirrje Ramës: Jemi në emergjencë, të gjitha...

Presidenti Ilir Meta i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të mos i anashkalojë propozimet e bëra për të menaxhuar sa më mirë...

PS i mori betimin e gjyqtarëve, reagon Presidenca: Panik, pasdite Meta...

Presidenca ka reaguar një ditë pas votimit në Kuvend të ndryshimit të betimit të magjistratëve që i heq kompetencat presidentit Ilir Meta. Ky ndryshim...

Për herë të parë si kryeministër, Albin Kurti mbërrin në Tiranë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka mbërritur në Tiranë. Ai është pritur në Pallatin e Brigadave nga kryeministri Edi Rama. Ai zgjodhi Shqipërinë për vizitën...

Mafia e ndërtimit, Spartak Ngjela zbulon politikanin që fshihet pas saj

Spartak Ngjela, ka ngritur akuza të forta ndaj qeverisë dhe presidentit Ilir Meta. Duke folur për situatën tragjike që la tërmeti i 26 nëntorit,...

Ilir Meta dhe Gramoz Ruçi “mbyllen” 30 minuta në Presidencë,...

Pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare, Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një takim me kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi. Për 30 minutash Meta dhe...

Shqipëri/ Mjaft më ‘Rule of Embassy’”, presidenca i përgjigjet ashpër ambasadës...

Pas propozimit të ambasadës së SHBA për zgjidhjen e ngërçit në Kushtetuese duke e dërguar çështje në Venecia, ka reaguar edhe presidenca. Postimi i Tedi...

Kosova dhe Shqipëria zotohen për luftimin e ekstremizmit dhe terrorizmit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Shqipërisë, Ilir Meta janë zotuar për vazhdimin e kthimit të qytetarëve të të dyja vendeve nga...

Presidenti i Shqipërisë,Ilir Meta: Kosova na tregoi se si bëhen zgjedhjet

Kosova tregoi edhe njëherë se di të bëjë zgjedhje shumë më të mira se në Shqipëri, jo vetëm për mënyrën e organizimit, por edhe...