Etiketimet Italia

Etiketim: Italia

Plagoset emigranti shqiptar në Itali, 50-vjeçari kalon në gjendje kome

Një emigrant shqiptar është sulmuar në veri të Italisë, nga persoan që akoma nuk janë identifikuar. Ndërsa gjendja e 50-vjeçarit ëshët shumë kritike. ITALI –Një...

Sozia e Pirlos bën namin në Itali, ja si i mashtronte...

Një 48-vjeçar në Itali ka shfrytëzuar ngjashmërië e jashëtzakonshme me Pirlon për të vjedhur disa dyqane të shtrenjta. Alessandro Palazzolo, i cili ngjante jashtëzakonisht...

Brindisi/ Italianët kontroll “blic” autobusëve shqiptarë, 12 mijë euro gjoba

Një kontroll ‘blic’ i autobusëve të ardhur nga Durrësi në Brindisi, ka nxjerrë në dukje mosrespektimin e detyrimeve nga ana e mjeteve që shkojnë...

Zgjedhjet administrative në Itali, mbi 100 kandidatë shqiptarë në listat e...

Shqiptarët do të përfaqësohen në zgjedhjet administrative të 26 majit në Itali me mbi 100 kandidatë në rreth 3 mijë komuna. Zgjedhjet e pjesshme do...

Tmerr në Itali/ Shqiptari qëllon me thikë në qafë gruan në...

Një ngjarje e tmerrshme ka tronditur banorët e provincës Mantova në Itali. Mediat e vendit fqinj shkruajnë se një shqiptar ka qëlluar me thikë...

Takohen “kokat” e anti-emigracionit, mijëra protestojnë në Milano

Takimi mes dy liderëve populistë të Italisë dhe Hungarisë, miqve Matteo Salvini  e Viktor Orban në Prefekturën e Milanos zgjati rreth një orë dhe...

Regjimenti i karabinierëve nga Italia certifikoi 20 policë të Kosovës për...

Me rastin e ndarjes së certifikatave për policët kanë marr pjesë edhe komandanti i KFOR-it Salvatore Cuoci dhe ministri i Punëve të Brendshme Bejtush...

Presidenti i Parlamentit Europian: Përfytyroj kampe refugjatësh në Shqipëri

Para samitit jozyrtar të BE për azilin, presidenti i Parlamentit Europian, Antonio Tajani thekson se stabiliteti i Europës varet nga Gjermania. Tajani përfytyron mundësinë...

U rrëzua me mbi 300 km në orë, aksident i frikshëm...

Aksident i frikshëm i Michele Pirros, gjatë sesionit të dytë të provave të lira në Çmimin e Madh të Italisë. Piloti i Ducatit (si...

Kriza politike, Juncker: Fati i Italisë nuk varet nga tregjet financiare

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, ka thënë të martën se e ardhmja e Italisë nuk mund të varet nga aksionet dhe tregjet e...