Etiketimet Ivica Daçiq

Etiketim: Ivica Daçiq

Daçiq për bashkësinë ndërkombëtare: Ndalojeni fushatën e Kosovës dhe Shqipërisë për...

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq ka një thirrje të re për bashkësinë ndërkombëtare. Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq ka deklaruar se bashkësia ndërkombëtare...

Pjesëmarrja e Kosovës në Helsniki, Ivica Daçiq e quan ‘lojë’...

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, komentoi lëvizjen e ministres së Jashtme të BE-së, Federica Mogherini. Ai beson se ftesa e Mogherinit në Prishtinë...

Kur Ivica Daçiq lehë si qeni?!

Nga Binak Maxharraj Ivica Daçiqi është njeri i farës së keqe serbe.Është një çetnik dhe racist i dorës së parë më mendje dhe trup.Ky qenë...

Ivica Daçiq: Për demarkacionin me Kosovën do të vendoset me referendum...

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se demarkacioni i kufirit me Kosovën nuk është propozim zyrtar, por...

Ivica Daçiq pretendon se Serbia i ka paguar 700 milionë euro...

Gjatë njëzet viteve të fundit, Serbia ka paguar rreth 700 milionë euro të borxhit të Kosovës dhe do të vazhdojë ta bëjë...

Daçiq në Myanmar: Faleminderit që nuk e njihni Kosovën

Ivica Daçiq ka falënderuar Myanmarin për qëndrimin e tyre për të mos e njohur pavarësinë e Kosovës. Ministri i...

Ivica Daçiq: Taksa “lojë” e përbashkët e kreut shtetëror të Kosovës,...

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq, duke komentuar thirrjen indirekte të presidentit Thaçi drejtuar kryeministrit Haradinaj për heqjen e taksës...

Daçiq: SHBA-të nuk do të hyjnë në dialog

Ministri i Jashtëm, Ivica Daçiq ka thënë se asnjë formacion i armatosur i shqiptarëve nuk mund të hyjë në veri të Kosovës...

Marrëveshja e Brukselit” e 2013-shit polli Asociacionin e Komunave Serbe

Nga Muhamet Hamiti Kryeministrat e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçi dhe Ivica Daçiq, nënshkruan më 19 prill 2013 “Marrëveshjen e parë të parimeve që...

Thaçi si Ivica Daçiq, por Kosova nuk është Palestinë!

Nga: Enver Bytyçi Presidenti i Kosovës ka lëshuar sot një deklaratë të çuditshme. “Nëse nuk e zgjidhim tani konfliktin me Serbinë, tha ai, Kosova mund...