Etiketimet Johannes Hahn

Etiketim: Johannes Hahn

Pas takimit me Vuçiqin, Hahn bisedon edhe me Brnabiqin për dialogun

Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq dhe komisioneri i BE-së për Zgjerim, Johannes Hahn janë takuar në ndërtesën e qeverisë serbe këtë mëngjes. Pas takimit, siç është...

Johannes Hahn sot dhe nesër në Beograd, bisedon me Vuçiqin për...

Komisionari evropian për negociatat e pranimit Johannes Hahn mbërrin për vizitë dyditore në Beograd. Komisionari evropian për negociatat e pranimit Johannes Hahn do ta vizitojë...

Komisioni Evropian do të prezantojë paketën vjetore të zgjerimit

Komisioni Evropian do të publikojë të mërkurën paketën vjetore të zgjerimit, e cila përcakton përparimin që kanë bërë vendet që synojnë integrimin evropian. Bëhet fjalë...

Johannes Hahn: BE po negocion me Serbinë, por çështja e dialogut...

Komisionari Evropian, Johannes Hahn, ka thënë se BE-ja ka filluar negociatat me Serbinë, edhe pse duhet të zgjidhet situata rreth dialogut me Kosovën. Komisionari Evropian...

Thaçi sot në Bruksel takohet me Hahn dhe presidentin Tusk

Presidenti Thaçi do të takojë Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, si dhe Komisionerin e BE-së për Zgjerim, Johannes Hahn. Presidenti i Republikës së Kosovës,...

Haradinaj flet për vizitën e sotme të Johannes Hahn

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur sot për një vizitë të Komisionerit për Zgjerim të Bashkimit Europian,...

Johannes Hahn: T’i lëmë Prishtinën dhe Beogradin të flasin për shkëmbim...

Komisioneri për zgjerimin Johannes Hahn ka theksuar sërish në takimin e grupit të PPE-së se Kosova dhe Serbia duhet të negociojnë vetë, përsa i...

Johannes Hahn: Dialogu Kosovë-Serbi duhet të mbështetet

Komisioneri i BE-së, Johannes Hahn, ka ripërsëritur se Bashkimi Evropian nuk do të pranojë si anëtare ato shtete që kanë konflikte politike. Ky kriter...

Negociatat sjellin Hahn në Tiranë, shmangen Ruçi dhe Basha

Eurokomisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn çel sot zyrtarisht punën përgatitore në Tiranë për hapjen e negociatave, në një proces që pritet të finalizohet në...

Brukseli ndryshon politikën e vendimmarrjes: Kosovës i hapet rruga drejt BE-së

Procesi i ri i vendimmarrjes në Bashkimin Evropian, i paralajmëruar nga Komisioneri për Zgjerim, Johannes Hahn, do të mund të shkurtojnë rrugën e integrimeve...