Etiketimet Juventusi

Etiketim: Juventusi

Juventus në alarm, lojtari del i infektuar me Koronavirus, i gjithë...

Një lajm i fundit ka tronditur botën e futbollit. Futbollisti i Juventusit, Daniele Rugani rezulton pozitiv me koronavirus. Pas publikimit të rezultateve mjekësore, e gjithë...

‘Maskat’ tmerrojnë ish-futbollistin e Juves, i futen në shtëpi dhe e...

Mbrëmjen e së hënës në Vinovo, në zonën e Torinos, vila e Claudio Marchisio, ish-futbollistit të Juventusit është vjedhur. Katër persona, me fytyrat e mbuluara,...

Mediat italiane: CR7 vendimtare në transmetimin e De Ligit të...

Juventusi ka mbyllur marrëveshjen me Ajax për transferimin e Matthijs de Ligt, bëjnë të ditur raportet nga Italia. Reprezentuesi holandez është bërë lojtari i ri...

Calciopoli, merret vendimi për titullin e sezonit 2005-2006

Juventusi ka humbur një tjetër betejë për të rifituar titullin kampion të vitit 2005-2006, i cili pas procesit të Calciopolit, iu hoq bardhezinjve, për...

Simeone i jep leksion Allegrit, përmbysje e madhe e M.City-t

Atletico Madrid bën për ujë të ftohtë Juventusin dhe pakëson ndjeshëm shanset e bardhezinjëve për të triumfuar në këtë edicion të Champions...

Juventusi zyrtarizon Ramsyen, zbulohet paga e tij

Klubi i Juventusit ka njoftuar edhe zyrtarisht arritjen e akordit për të transferuar mesfushorin uellsian Aron Ramsey në Torino, duke filluar nga...

Juventusi hidhet në sulm për yllin kolumbian

Për të folur rreth situatës së James Rodriguez, së pari duhet marrë miratimi te “Los Blancos”. Kolumbiani është ende në pronësi të...

Juventusi nuk ndalon, Ronaldo sërish protagonist

Juventus ka vuajtur jashtë mase ndaj Frosinone-s por në fund ka marrë një fitore 2-0 të merituar falë golit të Ronaldo-s që zhbllokoi rezultatin...

Ide e çmendur, projektohet shkëmbimi Higuain-Bonucci

Aksi Milano-Torino po bëhet vërtet shumë i nxehtë. Pas bisedimeve për të veshur me ngjyrat kuqezi Gonzalo Higuainin, merr jetë ideja për të kthyer...

Cristiano Ronaldo drejt Juventusit tha Marcotti i ESPN FC

Transferimi më i bujshëm i kësaj vere pavarësisht negociatave dhe përgënjeshtrimeve të fundit, duket se do të jetë  ai i Cristiano Ronaldos drejt Juventusit...