Etiketimet Koronavirusi

Etiketim: Koronavirusi

Franca: Lufta me koronavirusin sapo ka filluar

Kryeministri francez Edouard Philipe ka parlajmëruar qytetarët e vet se 15 ditët e para të prillit do të jenë shumë më të vështira se...

Një vdekje çdo 13 minuta, situatë dramatike edhe në Britani

Numri i vdekjeve si pasojë e koronavirusit në Britani ka shkuar në 578, ndërsa vetëm dje u regjistruan 113 vdekje. Kjo ishte dita më e...

Fillon ‘ora policore’, nga tani e deri në orën 16:00 qytetarët...

Sot jemi në ditën e dytë të masave që kanë të bëjnë me kufizimin e lëvizjes tek qytetarët si masë parandaluese kundër përhapjes së...

Koronavirusi/ Altin Lala: Kam një apel për gjithë shqiptarët, ku ndryshojnë...

Në Hanover ku Altin Lala jeton, ende nuk kanë nisur masat drastike. Por edhe në Gjermani alarmi për përhapjen e koronavirusit ka rënë, e...

Koronavirusi/ Presidenti Vuçiç i zhgënjyer nga solidariteti i BE, i kërkoj...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është shprehur i zhgënjyer nga qasja e Bashkimit Evropian në lidhje me coronavirusin dhe i ka varur shpresat te...

Koronavirusi/ Britania, gati të nxjerrë ushtrinë në rrugë

Qeveria e Britanisë së Madhe e ka hartuar një plan, ku planifikon të nxjerrë trupat ushtarake që të patrullojnë në rrugë, në mënyrë që...

Ndalohen hyrje-daljet e qytetarëve në Komunën e Malishevës

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e jashtëzakonshme të mbajtur mrëmë, ka marrë vendim për masa shtesë pas konfirmimit të rasteve pozitive me koronavirus –...

Koronavirusi/ 4 viktima në Greqi, 220 të infektuar dhe 50 të...

Koronavirusi ka shkaktuar viktimën e katërt në Greqi. Bëhet e ditur se viktima është një burrë i moshës 53 vjeç, i cili ka ndërruar...

Fluks mërgimtarësh në Dragash, por banorët thonë se nuk kanë frikë...

Të pashqetësuar me njoftimet dhe lajmet e fundit rreth rrezikut të mundshëm prej koronavirusit kanë qenë qytetarë të Komunës së Dragashit këtë të premte. Përkundër...

Koronavirusi ‘mbërthen’ Europën, Presidentja e KE del me deklaratë të fortë...

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ka dalë kundër mbylljes së kufijve, vendosur nga disa vende të BE-së për të luftuar kundër...