Etiketimet Koronavirusi

Etiketim: Koronavirusi

Shqipëri/ Koronavirusi “futet” tek Biblioteka Kombëtare, infektohen tre punonjës

Tre persona të tjerë janë infektuar me Covid-19. Mësohet se personat në fjalë janë punonjës të Bibliotekës Kombëtare. Prej ditësh, tre personat në fjalë kishin...

Ja përse nuk duhet të përdorni dezinfektues në makinë

Më shumë se asnjëherë më parë, këshillën për larjen e duarve e kemi dëgjuar muajt e fundit. Koronavirusi ka sjellë një qasje të re...

Shqipëri/ Nënë Limja, 85 vjeçe, mposht koronavirusin, 605 të shëruar në...

Nënë Limja nga Shkodra është shëruar nga COVID-19 dhe ka lënë ambientet e spitalit “Shefqet Ndroqi”. 85-vjeçarja ia ka dalë të fitojë luftën e...

Shqipëri/ Njoftimi i MSH -12 raste të reja me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike të dhënat më të fundit në lidhje me situatën e koronavirusit në vendin tonë. Në 24 orët e fundit...

Britania kalon Italinë, ka bilancin më të lartë të viktimave nga...

Britania e Madhe lë pas Italinë dhe arrin një rekord tepër të zymtë, duke u bërë vendi europian me më shumë viktima. Në ditën...

Fituesi i NOBELIT që ka punuar në laboratorin e Wuhanit: Koronavirusin...

Profesori japonez i Fiziologjisë, Tasuku Honjo, fitues i çmimit NOBEL ka deklaruar se Covid-9, nuk ka ardhur nga kafshët dhe nuk është krijuar në...

Malisheva shtatë ditë pa asnjë rast, shërohen më shumë se gjysma...

Komuna e Malishevës ka njoftuar se edhe dy persona janë shëruar nga koronavirusi, ndërsa që shtatë ditë nuk është raportuar për të infektuar në...

Misteri i madh i koronavirusit, gjysma e të infektuarve në Islandë...

Në kontrollet për koronavirus që janë bërë në Islandë, është testuar 1 në 10 banorë, ndërsa gjysma prej tyre, nuk shfaqën asnjë simptomë të...

Mbi 1.7 milionë të infektuar me koronavirus në botë, 108 mijë...

Sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins, numri i personave të infektuar me koronavirus në botë e ka tejkaluar shifrën 1.7 milionë. Numri i të...

Franca: Lufta me koronavirusin sapo ka filluar

Kryeministri francez Edouard Philipe ka parlajmëruar qytetarët e vet se 15 ditët e para të prillit do të jenë shumë më të vështira se...