Etiketimet Kosova

Etiketim: Kosova

Thaçi nga Japonia: Kosova në vitin 2025 do të marr pjesë...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po qëndron në Japoni në një vizitë zyrtare. Ai ka zhvilluar takime në Osaka dhe Kyoto. Për të shtyrë përpara...

Humbja ndaj Kosovës ndikon rëndë tek presidenti i Çekisë, ai po...

Kosova shënoi fitore ndaj Çekisë duke rritur gjasat për kualifikim në Euro 2020, kurse për Çekinë, vendin që dikur ka qenë fitues e finalist...

Armand Duka sulmon Metën: U turre pas suksesit të Kosovës!

Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, kreu i FSHF, Armando Duka ka thumbuar Presidentin Meta. Në statusin e tij Duka, duke u kërkuar tifozëve...

Miliarda euro, avionë e anëtarësim në BE, oferta e Trump për...

Mediat serbe pretendojnë se gjatë vizitës në Washington përpara disa ditësh, presidentit Aleksandar Vuçiç i është presion nga sekretari Smerikan i Shtetit Mike Pompeo...

Zgjedhjet në Kosovë s’e pengojnë heqjen e vizave

Liderët e partive, në kuadër të premtimeve parazgjedhore, kanë filluar premtimet e tyre për heqjen e vizave derisa shtetet anëtare të BE-së vazhdojnë të...

Kosova zbulon lojtarët e grumbulluar kundër Anglisë

Është publikuar lista e lojtarëve me të cilët do të luajë ekipi i përfaqësueses së Kosovës U21 ndaj Anglisë U21. Kjo ndeshje do të zhvillohet...

Në Merdare bashkatdhetarët presin deri në pesë orë

Pritjet e gjata dhe kolonat me kilometra duket se do të vazhdojnë edhe sot në kufijtë mes Kosovës dhe Serbisë. Numri i madh i bashkatdhetarëve...

Ramush Haradinaj: Kosova po shndërrohet në partner serioz për paqe e...

Kryeministri në largim Ramush Haradinaj ka pasur një takim me studentët e Akademisë Verore Ndërkombëtare të Kosovës që kanë ardhur nga 26 shtete të...

Ruairi O’Connell: Dikush nuk ka interes që në Kosovë të ketë...

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell thotë që Kosova nuk duhet të merret me çështje patriotike por në zgjidhjen e probleme...

Afër 100 aksidente brenda 24-orëve në Kosovë

Është rritur numri i aksidenteve në komunikacion, vetëm gjatë ditës së djeshme kanë ndodhur 96. Policia e Kosovës, ka njoftuar se njëri nga aksidentet ishte...