Etiketimet Kosova

Etiketim: Kosova

Ish-presidenti Moisiu: Kosovës po i bëhet padrejtësi me mos liberalizimin e...

Ish-presidenti shqiptar Alfred Moisiu thotë se vendimi i Qeverisë Haradinaj për taksën 100% ndaj Serbisë ka qenë i duhur, kurse, korrigjimi i kufijve është...

BE-ja flet për pritjet e Qeverisë së re, kërkon rifillimin e...

Bashkimi Evropian pret nga Qeveria e re që pritet të formohet të jetë më shumë e avancuar për reformat, në zhvillimin ekonomik dhe në...

Ramush Haradinaj kujton 14 ushtarët britanikë që humbën jetën në Kosovë

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar 14 anëtarët e Forcave të Armatosura Britanike, që humbën jetën gjatë shërbimit me forcat e NATO-s në...

Ramush Haradinaj: Armatosja e Serbisë nga Rusia dhe Kina, kërcënim për...

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se armatosja e vazhdueshme e Serbisë me pajisje ushtarake nga Rusia dhe Kina është kërcënim i drejtpërdrejtë...

Demarkacioni shpresë apo realitet, 19 muaj i harruar

Pavarësisht zotimeve të vazhdueshme për korrigjim të vijës kufitare me Malin e Zi, pala kosovare ende nuk ka bërë asnjë hap në drejtim të...

Në New York mblidhet sot Këshilli i Sigurimit për Kosovën

Sot në New York mbahet seanca e Këshillit të Sigurimit të OKB-së ku do të flitet për Kosovën. Sot do të mbahet seanca e Këshillit...

Ish-presidenti Sejdiu: Shqipëria të ketë kujdes në raport me Kosovën, s’duhet...

Ish-presidenti kosovar, Fatmir Sejdiu është shprehur se bashkëpunimi mes Shqipërisë dhe Kosovës është i domosdoshëm. Por theksoi se Shqipëria duhet të ketë kujdes në raport...

Politikat e BE-së pamundësojnë lëvizjen e lirë të kosovarëve këtë vit

Kosova e ka të vështirë që deri në fund të vitit të përfitojë lëvizjen e lirë drejt vendeve të Bashkimit Evropian. Për shkak të politikave...

Kosova i ktheu gra e fëmijë, Shqipëria pa strategji për të...

Ministri i Drejtësisë në Kosovë Abelard Tahiri ka qenë në një lidhje direkte me emisionin “Open” të Eni Vasilit në Top Channel dhe ka...

37 gra dhe fëmijë presin riatdhesimin në kufirin me Turqinë, tjetër...

Ka arritur në 37 numri i grave dhe fëmijëve nga Kosova që janë larguar nga kampet dhe burgjet e Sirisë, drejt qytetit Qamishli në...