Etiketimet Kryeministri Mustafa

Etiketim: Kryeministri Mustafa

Kryeministri Mustafa : Është e tmerrshme kjo gjendje në Kuvendin e...

Kryeministri Mustafa është shprehur i pakënaqur  me gjendjen  e sotme në  Kuvendin e Kosovës. Ku thotë  se zgjedhja është ë në shumicën shqiptare në Kuvend. ai...

Kryeministri Mustafa priti ish-presidenten e Konfederatës së Zvicrës, Micheline Calmy-Rey

Gjatë takimit, kryeministri Mustafa e njoftoi për progresin në Kosovë, të arriturat në zhvillimin ekonomik, integrimet evropiane dhe fuqizimin e shtetit. Kryeministri Mustafa e falënderoi...

Qeveria miraton propozimin e MPB-së për anëtarësimin e Kosovës në Interpol

Qeveria e Kosovës ka miratuar propozimin e Ministrisë së Punëve të Brendëshme për anëtarësimin e Kosovës në Interpol. Zëvendësministri i MPB Behar Selimi ka...

Kryeministri Mustafa shpreh solidaritetin e Kosovës me Mbretërinë e Bashkuar

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka shprehur ngushëllimet dhe solidaritetin e popullit dhe Qeverisë së Kosovës me Mbretërinë e Bashkuar, pas sulmeve...

Kryeministri Mustafa: Rritja ekonomike mundëson rritjen e pagave për shërbyesit civilë,...

  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, në mbledhjen e sotme kërkoi nga Ministria e Financave, që në koordinim edhe me Fondin Monetar Ndërkombëtar,...

Presidenti Thaqi dhe kryeministri Mustafa shpall zgjedhjet e përgjithshme

Nga Afrim Gashi Pas një proteste të organizuar nga opazita kosovare me 17 shkurt 2016, kryeministri Mustafa dhe zëvendësë kryeministri i asaj kohe Hashim Thaqi...

Gënjeshtër me brirë

  Nga Selim Kryeziu Lajmi se Kryeministri Mustafa, ka thirr në Prishtinë deputetin Hatim Baxhaku, dhe e ka kërcënuar, është gënjështër me brirë. E them me përgjegjësi...

Kryeministri Mustafa: Bashkëjetesa vlerë e rëndësishme e Republikës së Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës mori pjesë në konferencën ceremoniale për nder të shënimit të Ditës së Komunitetit Turk. Të pranishëm në këtë ceremoni ishin...

Veseli vendos për zgjedhje të parakohshme

Dritën jeshile për zgjedhje së fundi e dha edhe vetë kryeministri Mustafa, duke u shprehur i bindur se vendi do t’u nënshtrohet zgjedhjeve nëse...

Kryeministri Mustafa: Banka Botërore konfirmoi rritjen më të madhe ekonomike të...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës, ka përgëzuar kabinetin qeveritar për suksesin e arritur në zhvillimin ekonomik,...