Etiketimet Kryeministri

Etiketim: Kryeministri

Deshten apo  jo ta pranonin kundështarët politikë të Albin Kurtit?

Nga Adem Bytyçi  Albin Kurti, aktualisht mbetet Kryeministri dhe figura politike më e pa korruptuar në nivel Kosove! Z. Kurti, për kundër dëshirës së madhe e...

Vjosa Osmani ia bën të qartë VV-së: Kryeministri i barabartë me...

Vjosa Osmani, kandidate për kryeministre nga LDK sonte në T7ka thënë se janë deklarata ofenduese prej Vetëvendosjes kur asaj i ofrohet pozita e kryeparlamentarit. Osmani...

Fol për Kosovën, por mos intrigo kundër Kosovës, zoti kryeministër?!

Nga Enver Bytyçi Presioni që kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i kanë bërë kryeministrit Haradinaj është bërë temë diskutimi...

Ëndërra e Ramushit – Froni ! Kauzën për shtet, e dorëzoi...

Nga Fatmir Bajraj Në sëmundje kronike ishte shëndrruar egoja dhe ambicja për pushtet e Kryemnistrit Haradinaj, i cili ishte i gatshëm ; t'bëj & t'jap...

Protestat dhe pakënaqësit kunder Qeverisë Rama vazhdojnë: PS-PD-LSI, s’ka Shqipëri por...

Në sheshin “Skënderbej” dhe bulevardin “Dëshmorët e Kombit” janë duke u mbledhur protestuesit e parë të opozitës për tubimin masiv që do të ndodh...

Kryeministri Australisë, Scott Morrison: Ky akte terroris eshte vepër e urrejtjes...

Pergaditi: Sylejman Morina Në armët e terroristit 28-vjeçar Brenton Tarrant, me të cilat kreu sulmin e përgjakshëm në xhamitë në Zelandë të Re, ishin shkruar...

Djegia e mandateve, Berisha: I diktuar nga rrethanat

Në lidhje me djegien e mandateve, ish-Kryeministri Berisha i ka cilësuar si një nevojë  të jashtëzakonshme, ndonëse ndërkombëtarët nuk e mbështesin.

Dorëheqja e Berishës, Spiropali: E lehtë rruga e lënë rrugëve Sali!

Nëpërmjet një postimi në Facebook, ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka reaguar në lidhje me djegien e mandateve...

Shqiperi/ Edmond Spaho: Protestuesit të pafajshëm, prishën vetëm kërpudhën e kryeministrit

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edmond Spaho ka reaguar pas dhënies së masës së sigurisë për 19 protestuesit. Ai pohoi...

Shqipëri/ Përparim Spahiu: Kryeministri e konfirmoi, përfundimisht s’ka status për minatorin

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu thotë se statusi i minatorit që pritet të miratohet nga qeveria aktuale do të përfundojë si statusi...