Etiketimet Kuvendi i Kosoves

Etiketim: Kuvendi i Kosoves

Kuvendi mban sot dy seanca plenare, sërish del në votim projektligji...

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sërish sot për dy seanca plenare. Në orën 10:00 do të vazhdojë seanca e javës së kaluar...

Rritet për 16.5 milionë euro buxheti për mbështetjen e të akuzuarve...

Kuvendi i Kosovës është duke diskutuar për rishikimin e buxhetit të vitit 2020. Me amandamentet e propozuara, është rritur edhe buxheti për mbrojtjen e të...

Ligji anti-Covid miratohet në Komision, dërgohet për votim në Kuvendin e...

Ligji Anti-Covid është votuar sot në komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale. Kjo është bërë e ditur nga deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli. Ai ka bërë...

Kuvendi do të mbajë dy seanca këtë javë

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet këtë jave, ku priten të mbahen dy seanca, njëra do të ketë nisma dhe votime, ndërsa tjetra do...

Sot Kuvendi Kosovës mban seancë plenare

Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë plenare nga ora 10:00. Pikat e rendi të ditës janë këto: Deklarimet jashtë rendit të ditës, Miratimi i procesverbaleve nga...

Deputetët Jahja Koka dhe Fjolla Ujkani do ta kryesojnë seancën konstituive

Seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës e cila pritet të mbahet sot në ora 15:00 do të kryesohet nga deputeti më i vjetër në...

Rezultati përfundimtar i zgjedhjeve, 67 ankesa deri tani në PZAP

67 ankesa janë dorëzuar në PZAP pas shpalljes së rezultatit përfundimtar nga KQZ-ja. Këtë e ka konfirmuar edhe Mul Desku nga ky institucion. Ai ka bëtrë...

Sot shpërndahet Kuvendi i Kosovës

Kuvendi i Republikës së Kosovës sot do të mbaj seancen plenare në të cilën do të behët shqyrtimi i propozimit të Grupit të deputetëve...

Kjo javë përcaktuese për inicimin e shpërbërjes së Kuvendit të Kosovës

Përderisa pritet thirrja për konsultime nga ana e presidentit të vendit për dalje nga situata e krijuar politike, Lëvizja Vetëvendosje paralajmëron se shumë shpejt...

Mblidhet kryesia e Kuvendit

Kryesia e Kuvendit të Kosovës sot do të mblidhet për shqyrtimin e çështjeve vijuese administrative nga fushëveprimi i kryesisë. Mbledhja është paraparë të mbahet sot...