Etiketimet Kuvendi

Etiketim: Kuvendi

Kërkesa e veteranëve për Gjykatën Speciale, pa përkrahje të plotë në...

Kërkesa e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së që të ndryshohet Ligji për Gjykatën Speciale (Dhomat e Specializuara), nuk është e sigurt se...

Kryeministri Hoti raporton para deputetëve për situatën me COVID-19

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti sot do të raportojë para deputetëve të Kuvendit të Kosovës për menaxhimin e situatës me COVID-19. Seanca e cila pritet...

Arban Abrashi: Shpresojmë që Kushtetuesja të merr vendim më shpejt, të...

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arban Abrashi ka thënë sot se shpresojnë që Gjykata Kushtetuese të marr vendim sa më shpejt për çështjen...

Kuvendi më 4 qershor seancë për Komisionin hetimor rreth menaxhimit me...

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka njoftuar se me datën 4 qershor do të mbahet seancë plenare, ku edhe do të formohet...

Avdullah Hoti për Qeverinë e re: Asnjë shkronjë e Kushtetutës nuk...

Kandidati për kryeministër Avdullah Hoti, i cili sot u dekretua nga presidenti, Thaçi, ka thënë se Qeveria e re do të ndodhë në harmoni...

Koronavirusi në Shqipëri/ Kuvendi pezullon punën e komisioneve parlamentare

Situata e koronavirusit dhe shpallja e një gjendjeje alarmi të paktën deri në 3 prill ka bërë që Kuvendi i Shqipërisë të anulojë të...

Nataliya Apostolova dhe Nicholas Abbott në Kuvend, pritet votimi i...

Shefja e zyrës së BE-së Nataliya Apostolova dhe ambasadori i Britanisë së Madhe Nicholas Abbott kanë mbërritur në Kuvendin e Kosovës. Në Kuvend ka arritur...

Në Kuvend, sot seanca konstituive, në mungesë të marrëveshjes LVV-LDK pritet...

Sot në orën 15:00 do të mblidhen deputetët e Kuvendit të Kosovës në seancën konstituive të legjislaturës së shtatë. Në këtë seancë do të betohen...

Gjykata Supreme: Votat nga Serbia s’do të jenë pjesë e rezultatit...

Gjykata Supreme ka vendosur që mbi 3 mijë e 700 pako me fletëvotime të ardhura nga Serbia mos të jenë pjesë e rezultatit përfundimtar...

Kuvendi jo funksional, ish-deputetët e legjislaturës së fundit do t’i marrin...

Ish-deputetët e legjislaturës së fundit, 120 sish, të cilët nuk janë legjitim që prej muajit gusht kur është shpërndarë Kuvendi, po vazhdojnë t’i marrin...