Etiketimet LDK-ja

Etiketim: LDK-ja

Oferta & kushti i Albinit, LDK-së : “Livadhin ma lini mua”...

Nga Fatmir Bajraj  LDK-ja i'u përgjigj negativish LVV-së, në kushtin e saj për formimin e koalicionit parazgjedhor, kusht ky që ishte dinak & hileqar, n'radhë...

Mocioni si opsion për rrëzimin e Qeverisë së PAN-Serbisë

Nga Fatmir Bajraj LDK-ja t'rrumbullaksoj ciklin e zgjedhjeve brenda sojit, t'përmbyllë procesin dhe t'nxjerrë forumet e partisë, strukturën dhe hierarkinë e saj horizontale & vertikale, të...

Lideri invalid, partia patericë!

Shkruan: Florim Zeqa Ideja e këtij shkrimi më lindi gjatë bisedës së Sekretarit të Përgjithshëm të LDK-së në një emision në mediumin publik, të datës...

LDK-ja PO SILLET RRETH MULLARIT TË VETË?!

Nga Binak Maxharraj /Kohë të vështira kanë ardhë në Kosovë.Shteti është në rrezikë të çthurët.   Të shikosh së si shteti është kapë nga mafia politike,të...

Avdullah Hoti: LDK-ja e përkushtuar për një proces dialogues serioz,...

 LDK-ja mbetet e përkushtuar për një proces dialogues serioz, konsensual dhe brenda kornizave kushtetuese. 1. Marrëveshja përfundimtare me Serbinë duhet të nënkuptojë normalizim të plotë...

Avdullah Hoti: Nuk ka përçarje, LDK-ja do të dalë unike dhe...

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës,  z. Avdullah  Hoti  në një postim në facebook është shprehur çartë për luftën speciale që...

Avdullah Hoti: Për LDK-në s’është me rëndësi kush e udhëheq dialogun,...

Në konferencën javore të LDK-së për media temë kryesore ishte platforma për dialogun me Serbinë, që pritet të hënë të shkojë në Kuvend. Shefi i...

Kohë e hipokritëve dhe maskarenjëve!

Nëse deri dje morali njerëzor ishte vlera absolute e shoqërisë sonë, sot  maskarallëku dhe poshtërimi njerëzor kanë njollosur imazhin dhe mjegulluar të ardhmën e...

Skena politike e Kosovës javën e ardhshme vendosin nëse do të...

Minimale janë gjasat që këtë vit të ketë zgjedhje të parakohshme parlamentare në vend. Partitë politike pritet të ulen për të diskutuar në një tryezë...

“Njohje” me hipokrizi e Betejës së Kosharës nga “krahu i luftës”!

Shkruan: Florim Zeqa Nën heshtjen e varreve të dëshmorëve dhe bekimin e të gjallëve të vdekur, në Koshare u përkujtua 9 prilli i vitit 1999,...