Etiketimet LDK

Etiketim: LDK

Reagon LDK në Bavari të Gjermanisë: LDK ka pasur vazhdimisht miqësi...

Kolegjiumi i nëndegëve të LDK-së në Bavari, përkatësisht nëndegët në Munih dhe në Starnberg, kanë reaguar në lidhur me një qëndrim të degës së...

Heqja e vijave të kuqe, kusht për qeverisjen e Kurtit!

Shkruan: Florim Zeqa Bazuar në takimet e deritanishme të grupeve punuese të LVV-së dhe LDK-së për arritjen e një marrëveshje për bashkëqeverisje dhe dallimet në...

Përplasjet LVV-LDK shpërfaqin vullnetin dhe drojën për bashkëqeverisje

Përplasjet përmes deklaratave, kryesisht përmes rrjeteve sociale, të zyrtarëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, shpërfaqin vullnetin, por edhe drojën për bashkëpunimin...

Nis takimi i katërt me radhë mes LDK-së dhe LVV-

 Ka nisur takimi i katërt i grupeve punuese të LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Takimi është duke u zhvilluar në selinë kryesore të Vetëvendosjes Në takimin e...

Lutfi Haziri shefi i shefave në LDK?!

Nga Binak Maxharraj Lutfi Haziri eshte njeriu me i pabesueshem ne Ldk,Eshte nje njeri dallavergji qe si nxen fjala fjales,hane me dy luge,shikimet i ka...

Takimi mes grupeve punues të VV-së dhe LDK-së pritet të ndodhë...

Takimi në mes grupeve punuese të LDK-së dhe VV-së pritet të mbahet në orën 13:00. Këtë e ka konfirmuar për Ekonomia Online zëdhënësi i Lidhjes...

Nesër takohen grupet punuese të VV-së dhe LDK-së

Grupet punues të Vetëvendosjes dhe të LDK-së, do të takohen nesër për herë të parë. Ky vjen pas takimit të kreut të VV-së, Albin Kurtit...

Lulzim Basha uron LDK dhe LVV: Kosova votoi për ndryshimin

Kreu i opozitës shqiptare, Lulzim Basha ka uruar fituesit e këtyre zgjedhjeve LDK dhe Vetëvendosjen, të cilat janë fare pranë njëra-tjetrës. Sipas Bashës Populli i...

Oshëtima e uraganit të LDK-së ua ka futur frikën partive rivale!

Shkruan: Florim Zeqa Si asnjëherë më parë, nga shkuarja në amshim e liderit historik Ibrahim Rugova, nominimi i zonjës Vjosa Osmani kandidate për kryeministre nga...

LDK kritikon qeverinë Haradinaj për punësim të militantëve në prag të...

Anëtari i kryesisë së LDK-së, Avdullah Hoti ka kritikuar qeverinë në detyrë të Ramush Haradinajt për punësimet e paligjshme. Hoti përmes Facebookut ka shkruar se...