Etiketimet LDK

Etiketim: LDK

10 pikat pse sipas VV-së ende nuk është arritur marrëveshja me...

Zyrtari i Vetëvendosjes, Boiken Abazi ka listuar 10 pikat që sipas tij nuk po arrihet koalicioni me LDK-në. Përmes një postimi në Facebook, Abazi ka...

‘Der Standard’: Kosova drejt zgjedhjeve nëse s’ka qeveri deri më 24...

Gazeta austriake “Der Standard”, i ka kushtuar një artikull situatës politike në Kosovës. Është e paqartë nëse qeveria e re do të formohet pasi Albin...

Reagim i kolegjiumit të nëndegëve të LDK-së në Bavari, në Munih...

  Nendeget e LDK-se ne Munih e Starnberg perkrahin grupin negociues , te autorizuar nga keshilli i pergjithshem i LDK-se ne krye me kryetarin e...

William Walker në selinë e LDK, a po përpiqet të bindë...

Ish-shefi i misionit të OSBE, William Walker ka arritur në zyrat qendrore të LDK-së, në Prishtinë, nga ku do të takohet me liderë të...

Sovrani i zhgënjyer me veprimet e LDK-së, dhe VV-së!

Nga Adem Bytyçi Pretendimët për pozita të këtyre dy subjekteve politike ,fituese të zgjedhjeve të 06.nëntorit 2019, e bëjnë me dije Sovranin, se edhe sikur...

LDK gjatë bisedimeve ka zhvilluar politikë parimore dhe ka kërkuar vetëm...

Nga Isa Shabani Ajo nuk e ka shfrytëzuar rastin sikurse partitë tjera kur LDK kishte dukshëm më shumë vota së sa që sot ka VV....

Reagon LDK në Bavari të Gjermanisë: LDK ka pasur vazhdimisht miqësi...

Kolegjiumi i nëndegëve të LDK-së në Bavari, përkatësisht nëndegët në Munih dhe në Starnberg, kanë reaguar në lidhur me një qëndrim të degës së...

Heqja e vijave të kuqe, kusht për qeverisjen e Kurtit!

Shkruan: Florim Zeqa Bazuar në takimet e deritanishme të grupeve punuese të LVV-së dhe LDK-së për arritjen e një marrëveshje për bashkëqeverisje dhe dallimet në...

Përplasjet LVV-LDK shpërfaqin vullnetin dhe drojën për bashkëqeverisje

Përplasjet përmes deklaratave, kryesisht përmes rrjeteve sociale, të zyrtarëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, shpërfaqin vullnetin, por edhe drojën për bashkëpunimin...

Nis takimi i katërt me radhë mes LDK-së dhe LVV-

 Ka nisur takimi i katërt i grupeve punuese të LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Takimi është duke u zhvilluar në selinë kryesore të Vetëvendosjes Në takimin e...