Etiketimet Lëvizja Vetëvendosje

Etiketim: Lëvizja Vetëvendosje

KQZ-ja certifikon rezultatet përfundimtare, NISMA zyrtrisht kalon pragun

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë të mbajtura me 6 tetor. Nisma Socialdemokrate ka marrë 42mijë vota...

Gjykata Speciale, përplasen veteranët me Lëvizjen Vetëvendosje

Lëvizja Vetëvendosje ishte kundër themelimit të Gjykatës Speciale ku edhe po intervistohen ish-pjestarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Shpesh, lideri i kësaj lëvizje që tash...

Tenderi me qumështin, Prokuroria nis hetimet ndaj Shpend Ahmetit

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka nisur hetimet ndaj kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmetit për tenderin me qumështin, ndërsa Komuna ka paralajmëruar se...

Lëvizja Vetëvendosje organizon sot në ambientët e kuvendit tryezën e quajtur...

Në këtë tryezë nga ana e VV janë të ftuara të gjitha subjektet politike të Kosovës Në njoftimin e VV-së thuhet se tryeza mbahet me...

Vetëvendosje i fton të gjitha partitë në tryezën e radhës, përveç...

Lëvizja Vetëvendosje do të jetë nikoqire e tryezës së radhës me partitë politike, e cila do të mbahet më 25 maj. Vetëvendosje konfirmoi se do...

Ministres Dhurata Hoxha i pengohet fjalimi nga aktivistet e VV-së

Sot në kuadër të “Javës së Gruas”, ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha është penguar gjatë kohës që po mbante fjalimin e saj. Derisa Hoxha...

Albin Kurti: Në Lëvizjen Vetëvendosje nuk ka as ndarje as ndalje

Duke i komentuar dorëheqjet dhe largimet që kanë ndodhur në Lëvizjen Vetëvendosje, lideri i këtij subjekti politik, Albin Kurti ka thënë se nga Lëvizja...

VV kërkon hetim parlamentar për Demarkacionin, e quan mashtrim deklaratën Thaçi-Vujanoviq

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një konferencë për media ka thënë se marrëveshja për Demarkacion në mes dy presidentëve, është mashtrim. “Kjo deklaratë...

Kush është Stanishiqi, ish shefi i Sigurimit Sekret serb të cilin...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, një natë më parë e akuzoi Baton Haxhiun, gazetarin shumëvjeçar dhe aktualisht drejtorin e Klan Kosovës, për lidhjet...

Shpend Ahmeti tregon për negociatat dhe kalimin e tij në AAK

Kryetari i Komunës së Prishtinës nga Lëvizja Vetëvendosje, Shpend Ahmeti ka mohuar se është duke negociuar me AAK për kalimin e mundshëm të tij...