Etiketimet Lëvizja Vetëvendosje

Etiketim: Lëvizja Vetëvendosje

10 pikat pse sipas VV-së ende nuk është arritur marrëveshja me...

Zyrtari i Vetëvendosjes, Boiken Abazi ka listuar 10 pikat që sipas tij nuk po arrihet koalicioni me LDK-në. Përmes një postimi në Facebook, Abazi ka...

Isa Mustafa: Zgjidhjen e jep Vetëvendosje, jo LDK

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett dhe ish-shefi i misionit të OSBE-së, William Walker, sot zhvilluan takim me krerët e LDK-së. Kryetari i Lidhjes...

Në Kuvend, sot seanca konstituive, në mungesë të marrëveshjes LVV-LDK pritet...

Sot në orën 15:00 do të mblidhen deputetët e Kuvendit të Kosovës në seancën konstituive të legjislaturës së shtatë. Në këtë seancë do të betohen...

KQZ-ja certifikon rezultatet përfundimtare, NISMA zyrtrisht kalon pragun

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë të mbajtura me 6 tetor. Nisma Socialdemokrate ka marrë 42mijë vota...

Gjykata Speciale, përplasen veteranët me Lëvizjen Vetëvendosje

Lëvizja Vetëvendosje ishte kundër themelimit të Gjykatës Speciale ku edhe po intervistohen ish-pjestarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Shpesh, lideri i kësaj lëvizje që tash...

Tenderi me qumështin, Prokuroria nis hetimet ndaj Shpend Ahmetit

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka nisur hetimet ndaj kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmetit për tenderin me qumështin, ndërsa Komuna ka paralajmëruar se...

Lëvizja Vetëvendosje organizon sot në ambientët e kuvendit tryezën e quajtur...

Në këtë tryezë nga ana e VV janë të ftuara të gjitha subjektet politike të Kosovës Në njoftimin e VV-së thuhet se tryeza mbahet me...

Vetëvendosje i fton të gjitha partitë në tryezën e radhës, përveç...

Lëvizja Vetëvendosje do të jetë nikoqire e tryezës së radhës me partitë politike, e cila do të mbahet më 25 maj. Vetëvendosje konfirmoi se do...

Ministres Dhurata Hoxha i pengohet fjalimi nga aktivistet e VV-së

Sot në kuadër të “Javës së Gruas”, ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha është penguar gjatë kohës që po mbante fjalimin e saj. Derisa Hoxha...

Albin Kurti: Në Lëvizjen Vetëvendosje nuk ka as ndarje as ndalje

Duke i komentuar dorëheqjet dhe largimet që kanë ndodhur në Lëvizjen Vetëvendosje, lideri i këtij subjekti politik, Albin Kurti ka thënë se nga Lëvizja...