Etiketimet Lionel Messi

Etiketim: Lionel Messi

3 ndeshje pa shënuar, Messi vendos një rekord negativ!

Tre ndeshje pa shënuar në kampionat janë shumë për një sulmues çfarëdo, por për Lionel Messin mund të konsiderohen një përjetësi. Pavarësisht 3 asisteve...

Barcelona nuk gjen qetësi, Lionel Messi rrezikon largimin…falas!

Barcelona nuk po gjen qetësi, pasi mbyllën çështjen Abidal, hapet një tjetër edhe më delikate. Pas tensioneve ndërmjet drejtorit sportiv dhe Leo Messit, presidenti...

Lionel Messi hyn në histori/ Fiton trofeun e 6 të “Topit...

Lionel Messi është vetë historia e futbollit. Sulmuesi argjentinas i Barcelonës fitoi për herë të 6-të në karrierë Topin e Artë, trofe që iu...

Messi rikthehet në fron, mposht Van Dijk dhe parakalon CR7-ën

E pabesueshme, por e vërtetë. Është Lionel Messi dhe jo Virgil Van Dijk që parashikohej nga të gjithë, fituesi i çmimit të lojtarit më...

Befasia e Barcelonës Lionel Messi, konferencë sot…

Barcelona të shtunën do të kërkojë të mbrojë titullin e Kupës së Mbretit, në finalen kundër Valencias. ‘Katalanët’ vitin e kaluar arritën në Spanjë arritën...

Barça hipotekon titullin falë një super Messi!

La Liga nuk ka më histori në këtë sezon. Barcelona e ka vrarë përfundimisht kampionatin dhe tashmë titulli kampion ka marrë rrugën drejt Katalunjës....

“Botërori surprizues”, sot përballen Spanjë-Rusi dhe Kroaci-Danimarkë

Dita e parë e fazës së 1/8-ave nxori jashtë Botërorit yje si Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, pasi Argjentina dhe Portugalia u eliminuan respektivisht...

Rojo ‘mban’ Messin në Botëror. Lot gëzimi te Argjentina, por i...

Në Shën Petersburg Lionel Messi ka luajtur ndeshjen e jetës me Argjentinë e tij, duke marrë një 3 pikësh shpëtimtar përballë Nigerisë, duke dalë...

Grusht shteti” Sampaolit, Messi me shokë duan “vetë-menaxhim” ndaj Nigerisë

Ëndrra të bëra pluhur dhe hi. Është mëse e vërtetë. Lionel Messi rrezikon seriozisht të humb shansin e fundit në karrierë për të fituar botërorin...

Cili është futbollisti më i madh sipas Iniesta-s?

Andres Iniesta, në hapat e fundit, të karrierës me Barcelonën, ka bërë një tjetër kompliment për Messi, ndoshta i fundit, por padyshim më i...