Etiketimet Londra

Etiketim: Londra

Pas Londrës, sulm me thikë në mes të Hagës

Një tjetër sulm me thikë është raportuar pasditen e kësaj të premteje në Hagë, ku një person ka sulmuar kalimtarët në një rrugë me...

Rama ik, o mashtrues”, kryeministrit i ngrin buzëqeshja në mes të...

Kryeministri Edi Rama është pritur me protesta edhe në Londër, teksa ka shkuar për të mbajtur një takim me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor. ‘’O...

Kreu i Qendrës së Financës së Londrës, Peter Estlin bëri të...

Përgatiti Sylejman Morina London , 10 prill 2019 Ekonomia turke përparon më shpejt se ekonomia në vendet e tjera të Evropës. Estiler mbajti një pjellim në...

Terroristët “paralizojnë” Londrën, gjenden bomba në pika kyçe të qytetit

Alarme për bombë janë dhënë të martën në disa pika kyçe në Londër, ndërsa njësitë speciale të Policisë Metropolitane janë përqendruar në aeroportin e...

Spiuni rus, Moska: Londra të sjellë prova, ose të kërkojë falje

Britania e Madhe të tregojë provat e një përfshirjeje të Moskës në helmimin e ish-spiunit rus Sergei Skripal, ose të kërkojë falje”. Kjo është deklaratë...

Londra paralajmëron Kremlinin për incidentin me spiunin rus

Mbretëria e Bashkuar do të përgjigjet “fuqishëm” ndaj çdo prove të përfshirjes së Rusisë në helmimin e ish-spiunit rus Sergei Skripal, tha ministri i...

Sfidat në Ballkanin Perëndimor, Lulzim Basha në Londër

Lulzim Basha do të marrë pjesë në Londër në konferencën e organizuar nga Konservatorët britanikë mbi Sfidat në Ballkanin Perëndimor. “Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim...

Tronditet sërish Londra nga terrorizmi, 5 sulme me acid brenda natës...

Dy të dyshuar kanë tronditur sërish Londrën duke kryer pesë sulme brutale me acid Pesë sulme brutale me acid kanë tronditur sërish Londrën. “The Sun”...

Sulm pranë një xhamie në Londër (Video)

Një makinë ka goditur këmbësorët në parkun Finsbury, pranë një xhamie, në veri të Londrës, duke vrarë një person dhe duke plagosur disa të...

Njëri nga sulmuesit e Londrës ishte i martuar dhe kishte fëmijë

Sipas BBC-së, njëri nga sulmuesit e qëlluar nga policia mbrëmë, ka jetuar në një adresë në Barking, e cila ka qenë temë e një...