Etiketimet Lufta

Etiketim: Lufta

Franca: Lufta me koronavirusin sapo ka filluar

Kryeministri francez Edouard Philipe ka parlajmëruar qytetarët e vet se 15 ditët e para të prillit do të jenë shumë më të vështira se...

Ramush Haradinaj kujton Radio Kosovën e Lirë -Zërin e luftës...

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka kujtuar sot fillimin e transmetimit të Radio Kosova e Lirë, 21 vjet më parë. Nëpërmjet një postimi në Facebook,...

Erdogan nis luftën, shkakton masakër në Siri

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara pritet të takohet të enjten për të diskutuar operacionin ushtarak të Turqisë në verilindje të Sirisë. Ankaraja...

Lufta’ në KZAZ/ Lleshaj “flakë për flakë” me bashkitë e PD-LSI:...

Në përplasjet e sotme në disa KZAZ ku bashkitë drejtohen nga PD dhe LSI, u vu re se përveç përplasjes së Policisë së Shtetit...

Nuk u dola dore atyre të cilët në emer të luftës...

Nga Xun Çetta Po më imponohët ta thëm faktin se, nuk u dola dore atyre të cilët në emer të luftës shkatrruan vendin pas lufte...

Dëmet e luftës qe bëri Serbia në Kosovë arrijnënë 22...

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë luftës së fundit (1990-1999), thonë zyrtarë të...

Në kujtim të një Deklarate gjysmake të Konçulit

 Tani që po bëhen rreth dy dekada që nga nënshkrimi i Deklaratës së Konçulit më 20 maj 2001, shqiptarët në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë...

Bardhyl Llagami: Shqiptarët luftuan për të drejtat e tyre

Libri “Krahët e Shpendit”, që i dedikohet komandant “Shpendit”, djalit nga Shqipëria që mori pjesë në tri luftërat çlirimtare shqiptare dhe që ra dëshmor...

Madeleine Albright: Rrëfenë si e ndalem luftën në Kosovë

“Të fuqishmit dhe i plotfuqishmi”. Kështu e titullon librin e saj me “reflektime rreth Amerikës, Zotit dhe ngjarjeve të botës”, Madeleine Albright, një ndër...

Në Siri vritet edhe një qytetar i Kosovës

Edhe një qytetar i Kosovës është vrarë në Siri. Lajmin e ka konfirmuar Policia e Kosovës, raporton REL. "Policia e Kosovës nga burime të ndryshme...