Etiketimet Lulzim Basha

Etiketim: Lulzim Basha

Apeli i CDU/CSU, Basha jep sinjale për dialog: Mirëpres angazhimin e...

Lulzim Basha, reagoi pas deklaratës së CDU/CSU, duke thënë se mirëpret “angazhimin e Gjermanisë mike për zgjidhjen e kësaj krize dhe hapjen e rrugës europiane...

“Nuk na ndal as shiu dhe as Edi Rama”/ Çfarë do...

Një ditë më parë, kreu demokrat paralajmëroi se qëndresa e opozitës do të vijojë dhe për këtë nuk i ndal as shiu dhe jo...

Shqipëri/ Ish-kreu i SHISH plas “bombën”: Zgjedhjet në tetor, por Basha...

Kriza politike që ka përfshirë vendin duket larg një zgjidhje konkrete. Teksa palët politike nuk japin asnjë sinjal për dialog, ish-kreu i SHISH, Fatos...

Bashkëfajtorë të dy krahët, Rudina Hajdari parashikim ogurzi: Përplasja vëllazërore…

Nuk ndalet Rudina Hajdari. Pas kritikave të forta që i bëri Lulzim Bashës për protestën e së shtunës, e cila u përshkallëzua me dhunë...

Asgjë nuk harrohet”! Basha, mesazh oficerit që ndaloi Sahit Dollapin!

Lulzim Basha nënvizoi edhe një herë se nuk është në këtë betejë për të bërë Pazar dhe marrë pushtet në tavolinë. “Jemi për dialog,...

Sahit Dollapit i kanë nxjerrë shpatullën, mjeku: Nuk ndërhyjmë dot, pacienti...

Sekretari organizativ i Partisë Demokratike Sait Dollapi është liruar nga policia pasi u ndalua mbrëmjen e kaluar me forcë gjatë protestës së opozitës para...

Djali i Sokol Olldashit shfaqet në krah të Lulzim Bashës

Djali i ish-deputetit demokrat Sokol Olldashi, Glauk Olldashi, ka marrë pjesë sot në takimin kryetari Lulzim Basha  pati me 300 studentë evropianë, duke theksuar...

E bija e Azemit i shpall “luftë” Bashës, Patozi euforik: Alternativë...

Vazhdon të mbledhë rreth vetes mbështetës të rëndësishëm, Rudina Hajdari tashmë që i ka shpallur “luftë” të hapur Lulzim Bashës, duke e sfiduar me...

PD merr vendimin, Basha: Futemi në zgjedhje me këto kushte!

Në një deklaratë për mediat pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar të PD-së, Lulzim Basha deklaroi se do të futen në zgjedhje nëse garantohen kushtet. Ai...

Protesta/ Basha: Ne zgjodhëm njerëzit, i vumë kryqin qeverisë-bandë!

Dy ditë pas protestës së 13 prillit para Parlamentit dhe Kryeministrisë, Lulzim Basha me një postim në Facebook ka treguar mbështetjen për pjesëmarrësit në...