Etiketimet LVV

Etiketim: LVV

Nuk ka gjë më të shtrenjtë e më të dëmshme se...

Nga Ahmet Asani Të besosh se me Serbi mund te merresh vesh është idealizem iluzionist, është utopi! Si mund të merresh vesh me dikend i...

10 pikat pse sipas VV-së ende nuk është arritur marrëveshja me...

Zyrtari i Vetëvendosjes, Boiken Abazi ka listuar 10 pikat që sipas tij nuk po arrihet koalicioni me LDK-në. Përmes një postimi në Facebook, Abazi ka...

Heqja e vijave të kuqe, kusht për qeverisjen e Kurtit!

Shkruan: Florim Zeqa Bazuar në takimet e deritanishme të grupeve punuese të LVV-së dhe LDK-së për arritjen e një marrëveshje për bashkëqeverisje dhe dallimet në...

Përplasjet LVV-LDK shpërfaqin vullnetin dhe drojën për bashkëqeverisje

Përplasjet përmes deklaratave, kryesisht përmes rrjeteve sociale, të zyrtarëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, shpërfaqin vullnetin, por edhe drojën për bashkëpunimin...

Lulzim Basha uron LDK dhe LVV: Kosova votoi për ndryshimin

Kreu i opozitës shqiptare, Lulzim Basha ka uruar fituesit e këtyre zgjedhjeve LDK dhe Vetëvendosjen, të cilat janë fare pranë njëra-tjetrës. Sipas Bashës Populli i...

Oferta & kushti i Albinit, LDK-së : “Livadhin ma lini mua”...

Nga Fatmir Bajraj  LDK-ja i'u përgjigj negativish LVV-së, në kushtin e saj për formimin e koalicionit parazgjedhor, kusht ky që ishte dinak & hileqar, n'radhë...

Mrekullia e LDK-së

Nga: Binak Maxharraj LDK dhe LVV e refuyzuan ftesën e Kryeparlametarit Kadri Veseli për te biseduar ne lidhje me dialogun me Serbinë, sepse PDK i...

Komentet negative të aktivistëve të LVV ndaj Xhakës dhe Shaqirit e...

Si popull që nuk kemi shumë kohë që kemi dalë nga lufta, patriotizmi është një nga çështjet më të rëndësishme dhe të ndjeshme për...

Nyja e LVV-së: Puçistët janë të dështuar!

Nga Binak Maxharraj 1.RIKËTHIMI I FUQISHËM I ALBIN KURTIT. Nësër për LVV është një ditë e veçantë,sepse bash nësër në këtë Parti e cila është...

LDK dhe VV në Prizren kanë filluar negociatat për balotazh

Negociatat e paralajmëruara ndërmjet LDK-së dhe VV-së në Prizren, tashmë kanë filluar. Mytaher Haskuka, kandidati i VV-së për kryetar komune që ka dalë i dyti...