Etiketimet Mali i Zi

Etiketim: Mali i Zi

Euro 2020/ Serbët nuk i binden Federatës, refuzojnë t’i dalin para...

Mbetet vetëm të konfirmohet përmes formacioneve zyrtare që do të publikohen pas pak se trajneri serb i Malit të Zi, Ljubisa Tumbakoviç, bashkë me...

UEFA dënon Malin e Zi për gjestet raciste, përfiton Kosova!

Koret raciste nga ana e tifozëve malazezë ndaj futbollistëve me ngjyrë të përfaqësueses angleze në ndeshjen kualifikuese të Euro 2020 mes Malit të Zi...

Letër e hapur kryeministrit Haradinaj

Nga Binak Maxharraj Kryeministër a je n’vedi, të kanë mashtru, apo u mashtrove-harroje Çakorrin Kryeministër veç po du më ta përkujtu, së në vitin 1945 u...

Presidenti, Meta apel kryeministrit malazez: Përfaqësim të shqiptarëve në institucione

Presidenti Ilir Meta u prit sot në takim nga kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviç në vijim të vizitës shtetërore në...

Aleksandar Vuçiq u premton serbëve : Serbia nuk do të...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se Serbia po e bën maksimumin për të marrë nga Kosova dhe të humb sa më pak. Në...

Sot në Kuvendin e Malit të Zi votohet për dërgimin...

Mali i Zi shumë shpejt mund të dërgojë trupat ushtare në Kosovë, në kuadër të misionit paqeruajtës të NATO-s në Kosovë dhe KFOR-it. E gjithë...

Thaçi merr pjesë në forumin e sigurisë në Mal të Zi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi merr sot pjesë në Forumin e Sigurisë “Tо be Secure“ në Budvë, i cili organizohet nga Këshilli Atlantik dhe...

Kush është Milo Gjukanoviq?

Në pushtet prej 27 vitesh, herë si kryeministër e herë si president, i pasur po ashtu, ai është njeriu që udhëhoqi fushatën e suksesshme...

Milo Gjukanoviq bëhet president i Malit të Zi

Lideri veteran, Millo Gjukanoviq ka fituar 53.8 të votave në zgjedhjet presidenciale të mbajtura të dielën më Mal të Zi, ka bërë të ditur...

Zgjedhjet presidenciale të së dielës në Malin e Zi, shqiptarët votojnë...

Partitë politike shqiptare në Mal të Zi, që njihen për divergjenca të shumta, këtë herë kanë rënë dakord që vota e tyre të shkojë...