Etiketimet Maqedonia

Etiketim: Maqedonia

Dorëheqje pas negociatave/ Mimi Kodheli: Ja pse Rama e ka të...

Ditën e sotme në Top Talk me Denis Dyrnjanë ka qenë e ftuar deputetja e Partisë Socialiste Mimi Kodheli. E pyetur nga gazetari Dyrnjaja...

U impresionova në Tiranë’, Mogherini: Shqipëria i ka bërë detyrat, radhën...

Pas rekomandimit të KE për çeljen e negociatave, përfaqësuesja e Lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, deklaroi se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut i...

Shkëndija e Tetoves“ fiton kunder Maqedonisë

Shkëndija e Tetovës ka fituar edhe matematikisht titullin e dytë kampion radhazi në Maqedoninë e Veriut, pas ndeshjes që kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri...

 Shqiptarizmi p’o vdes n’Maqedoninë e Veriut !

Nga Fatmir Bajraj   Humbja n'zgjedhjet presidenciale e Blerim Rekes, nuk është humbje personale e një kandidati serioz dhe kredibil shqiptar n'Maqedoninë e Veriut, por është...

Blerim Reka falenderoi qytetarët që e votuan

Kandidati shqiptar për president, Blerim Reka në një pres konferencë për shtyp falemnderoi gjithë qytetarët që sot ia dhanë votën, por edhe ata që...

Referendumi në Maqedoni, është njē “betejë” e re e stilit “to...

” 1. Macedonia mē 30 shtator përmes Referendumit, do i thotē; “PO” ose “JO” perspektivës Europiane, por, jo edhe integrimeve (në BE-ne) me “shpejtësi...

Ballkani me ulje-ngritje

Nga Jounsz Bugajski Që nga thyerja e Jugosllavisë në vitet 1990, një parim udhërrëfyes në Ballkanin Perëndimor është se, nëse lajmi i mirë arrin në...

Shqipëri/Negociatat, sot pritet zyrtarizimit i vendimit të Luksemburgut

Pas ministrave të jashtëm të BE, të mbledhur në Luksemburg dy ditë më parë, që vendosën të hapin negociatat për anëtarësim me Shqipërinë dhe...

Antonio Guterres: Zaev dhe Tsipras kanë nënshkruar marrëveshje historike

Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, përmes rrjetit social Twitter ka përshëndetur marrëveshjen për çështjen e emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë, duke e...

Nesër Kosova dhe Maqedonia hedhin gurëthemelin e përbashëket kufitar

Nesër do bëhet ceremonia e vendosjes së gurthemelit për ndërtimit të objektit të Pikës së Përbashkët kufitare mes Kosovës dhe Maqedonisë, Bellanoc-Stançiç. Sipas njoftimi të...