Etiketimet Marrëveshja

Etiketim: Marrëveshja

BE: Marrëveshja për ‘Brexit’ në fillim të nëntorit

Michel Barnier, negociatori i Bashkimit Evropian për daljen e Britanisë nga blloku, shprehu optimizëm për arritjen e një marrëveshjeje me Britaninë brenda 6-8 javësh. “Duhet...

Gjykata Kushtetuese: Marrëveshja e Demarkacionit nuk është në kundërshtim me...

Gjykata Kushtetuese ka vendosur sa i përket kërkesës së Lëvizjes Vetëvendosjes në lidhje me shqyrtimin e miratimit të Marrëveshjes për shënjimin e vijës kufitare...

Fjala Avdullah Hoti sot në Kuvend

Shefi i grupit parlamentar i LDK-së, Avdullah  Hoti sot në Kuvend mori fjalën  në lidhje me shënjimin e vijes kufitare. Fjalimi i plotë i Avdullah...

Seanca për Demarkacionin sot në Kuvendin e Kosovës

Projektligji për ratifikimin e Marrëveshjes për Kufirin Shtetëror në mes të Republikës së Kosovës dhe Malit të Zi është sot në rend dite në...

‘Marrëveshja historike’, Beogradi nuk ka ide se çka përfshin ky dokument

Lidhur me marrëveshjen e detyrueshme ligjore me Prishtinën, drejtori i Zyrës për Kosovë, Marko Gjuriq ka thënë se Beogradi nuk ka ide se çfarë...

Elena Kocaqi: Te dashur Deputet të Kuvendit të Dardanisë,

Te dashur Kryetar të Partive Politike Parlamentare. I nderuar President, Kryeminister dhe Kryetari i Kuvendit, Mos e votoni marrëveshjen e Delimitimit me Malin e Zi, sepse...

Lidhja Demokratike e Kosovës rikonfirmon qëndrimin pro demarkacionit

Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, në mbledhjen e mbajtur sot konfirmoi mbështetjen e plotë për qëndrimin e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të...

Lista serbe: Demarkacionin nuk e kemi prioritet

Lista Serbe ende nuk ka vendosur se cili do të jetë qëndrimi i deputetëve të saj në Kuvendin e Kosovës në rast se Marrëveshja...

Fatmir Limaj, paralajmëron një ‘variant’ të demarkacionit, i favorshëm për dy...

Zëvendëskryeministri, Fatmir Limaj, është optimist se çështja e demarkacionit do të përfundojë në janar. “Unë pres që në muajin e ardhshëm do të shkojmë dhe...

Përfaqësuesit e BE-së: Terrorizmi vazhdon të paraqesë rrezik për Kosovën dhe...

Një delegacion i BE-së ka qëndruar për dy ditë në Prishtinë. Qëllimi i këtij delegacioni, që u priten nga Kryeministri Ramush Haradinaj dhe vartësit...