Etiketimet Marrëveshja

Etiketim: Marrëveshja

Behgjet Pacolli: Marrëveshja Kosovë-Serbi në fund të vitit 2018

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka thënë se dialogu në mes Kosovës dhe Serbisë për disa çështje të caktuara do...

Britania dhe BE-ja dështojnë në marrëveshjen e negociatave për Brexit

Britania nuk ia ka dalë të arrije një marrëveshje me Bashkimin Evropian për të kaluar në fazën e ardhshme të negociatave për Brexit. Këtë e...

Zejnullah Gruda: Marrëveshja për demarkacion cenon integritetin territorial të Kosovës

Anëtari i Komisionit qeveritar për vlerësimin e marrëveshjes për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, Zejnullah Gruda, tha se kjo marrëveshje e cenon...

Kaluan dy vjet nga nënshkrimi i Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit

Dy vite më parë ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa kishte nënshkruar Marrëveshjen e Stabilizim Asocimit me përfaqësuesen e lartë të BE-së, Federica Mogherini. Marrëveshja gjithashtu...

Ndarja e hiseve në qeverinë e re

Marrëveshja e arritur dje pasdite në mes të koalicionit PAN dhe Aleancës Kosova e Re ka ndarë edhe hisen e secilës parti në postet...

Nënshkruhet marrëveshja Kosovë – Maqedoni për hapjen e pikës kufitare në...

Kosova e Maqedonia kanë nënshkruar edhe një marrëveshje të re dy-palëshe në mes dy vendeve, e cila synon hapjen e pikës së re kufitare...

Zyrtarizohet marrëveshja: Kosova përfiton afro 50 milionë dollarë nga SHBA-ja

Sokol Havolli, këshilltar i kryeministrit në detyrë, Isa Mustafa, ka thënë sonte se marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe SHBA-ve për grantin në vlerë afro 50...

Lutfi Haziri: PDK u frikësua nga marrëveshja e fshehtë e LDK-së...

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri është i bindur se PDK ka lidhur koalicion me AAK-në dhe Nismën, e frikësuar se LDK ka marrëveshje të...

Në Shqipëri :Bashkimit Europian -SHBA: Urime për marrëveshjen për marrëveshje

Pas OSBE, edhe zyra e Bashkimit Europian dhe Ambasada e SHBA në vendin tonë kanë përshëndetur arritjen e marrëveshjes mes kryeministrit Rama dhe kryeopozitarit...

Në Shqipëri: Arrihet marrëveshja, Rama-Basha: Dakord për paketën “McAllister”

Pas më shumë se 3 orësh ka përfunduar takimi kokë më kokë mes kreut të PD-së, Lulzim Basha dhe kryeministrit Rama në Kryesinë e...