Etiketimet Messi

Etiketim: Messi

Messi i jep fund misterit: Ja pse doja të ikja nga...

Në vitin 2017, Lionel Messi ka menduar seriozisht të largohet nga Barcelona. Në intervistën e gjatë dhënë për radion kryesore katalane, 32-vjeçari shpjegoi se...

Kërcënohet Messi, Argjentina anulon miqësoren me Izraelin

Federata Argjentinase e Futbollit ka vendosur ta anulojë miqësoren me Izraelin, që ishte programuar për t’u zhvilluar të shtunën në Jeruzalem. Ky vendim lidhet...

3-golësh i Messit, Argjentina gati për Botërorin

Argjentina shkëlqen me Lionel Messin. Sulmuesi i Barcelonës realizoi një tregolësh në testin e parë përgatitor për Botërorin Rusi 2018, me kombëtaren albiceleste që...

Shtyllat dhe Messi shpëtojnë Barçën, Beshiktashi ‘i vogël’ për Bajernin

Nuk ka fitues në Londër, në supersfidën e mbrëmjes, atë mes Chelseat dhe Barcelonës, të cilat u ndanë në barazim 1-1 dhe lanë të...