Etiketimet Ministria e Financave

Etiketim: Ministria e Financave

Pazaret politike mund t’i lënë 400 mijë punëtorë pa paga, përgjegjësia...

Kosova  mund të futet në krizë buxhetore nga 1 prilli i vitit 2020. Kjo pasi buxheti për vitin në të cilin kemi hyrë ende...

SBASHK sërish shpall grevë njëditore më 12 mars, në të gjitha...

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, përmes një komunikate ka bërë të ditur se më 12 mars, në të gjitha institucionet arsimore...

Shqipëri: Dëmshpërblimi i ish të përndjekurve, Tabaku: Persekutimi i dytë i...

Idenë e hedhur pak ditë më parë nga Ministria e Financave për të mos dëmshpërblyer trashëgimtarët e ish të përndjekurëve, Partia Demokratike e konsideron...

Institucionet për 9 muaj shpenzuan 12 milionë euro për derivate

Gjatë nëntë muajve të parë të këtij viti institucionet e shtetit vetëm për derivate kanë arritur t’i shpenzojnë hiç më pak se 11 milionë...

Qeveria e Kosovës nesër miraton programin 2017-2021

Nesër mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës ku pritet të debatohet dhe miratohet programi i Qeverisë së Republikës së Kosovës 2017-2021. Pas miratimit, ky plan...

Ndarja e hiseve në qeverinë e re

Marrëveshja e arritur dje pasdite në mes të koalicionit PAN dhe Aleancës Kosova e Re ka ndarë edhe hisen e secilës parti në postet...

Anglezët drejtojnë gishtin nga ministria: Paneli u zgjodh nga MF-JA

Kompania angleze, e cila që menduar se do të ndihmonte për depolitizimin e bordeve të kompanive publike, dështoi në procesin e parë të rekrutimit...