Etiketimet Mitrovica

Etiketim: Mitrovica

Brenda 24 orëve në Mitrovicë konfiskohen dy armë

Në 24 orët e fundit, në dy raste të ndara, njësitet policore në Mitrovicë kanë konfiskuar dy armë. Rasti i parë i konfiskimit të një...

Në Mitrovicë s ka paqe: Të rinjtë shqiptarë dhe ata serb...

Mbrëmë në pjesën veriore të Mitrovicës ka ndodhur një incident mes serbëve dhe shqiptarëve. Një grup të rinj të komunitetit shqiptar janë përleshur fizikisht me...

Nuk shqyrtohet peticioni për bashkimin e Mitrovicës

Përkundër që ishte në rend të ditës, shqyrtimi i peticionit për bashkimin e Mitrovicës së Jugut dhe Veriut, kryetarja e Komisionit për...

Bekim Çollaku:Ja skenari për bashkimin e Mitrovicës

Këshilltari i presidentit të Kosovës, Bekim Çollaku, ka thënë se me anë të skenarit të korrigjimit të kufijve,...

Sot bëhen 19 vjet nga nata e tmerrit në veri të...

Sot bëhen plot 19 vjet nga masakra që ndodhi natën mes 3 dhe 4 shkurtit të vitit 2000 në veri të Mitrovicës,...

Agim Bahtiri: Mitrovica më së shumti vuan pasojat

Një popull nuk mund t’i nënshtrohet një njeri”, është motoja e Lëvizjes Vetëvendosje për protestën e 29 shtatorit e cila do të mbahet kundër...

Në Mitrovicë “Lugina e Diellit”, në Preshevë “Lugina e Hënës”

Nga  Nexhmedin Saqipi Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq, gjatë qëndrimit në Mitrovicën e veriut, ka takuar edhe drejtorin e projektit “Lugina e Diellit”, një kantonier...

PO (S’PO) NDAHET MITROVICA?!

A po ndahët Mitrovica,apo ajo veq është e ndame që sa kohë?.A është në rrezik të ndahet Mitrovica?Po,asaj po i kanoset rreziku i madh...

Serbët bllokojnë magjistralen Mitrovicë-Jarinje

Gjatë natës në Mitrovicë ka mbretëruar gjendje e qetë, por serbët kanë bllokuar magjistralen Mitrovicë-Jarinje, duke vendosur kamionë dhe automjete transportuese. Gjatë natës afër urës...

Agim Bahtiri dënon thyerjen dhe zjarrvënien në QMF dhe shkollën në...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri dënon ashpër thyerjen dhe zjarrvënien në Qendrën e Mjekësisë Familjare dhe në paralelen e shkollës “Aziz Sylejmani”...