Etiketimet Munih

Etiketim: Munih

Gjermani: Policia e arrestoi një shok të sulmuesit në Munih

Policia gjermane e ka arrestuar një 16 vjeçar afgan, i dyshuar se kishte lidhje me personin e armatosur 18 vjeçar, i cili para tri...

Benet Adili nga Bujanoci është jashtë rrezikut për jetë, pas plagosjes...

Beneti ishte në mesin e 21 të plagosurve në Munih, kur i riu 18 vjeçar gjermano-iranian, Ali David Sonboly vrau nëntë persona e më...

Homazhe dhe lule në Munih, aty shihet edhe një flamur i...

Ngjarja makabre në Munih të Gjermanisë, që ka lënë deri më tani 9 viktima e në mesin e të cilëve janë dhe tre shqiptarë....

Ja libri për vrasjet që u gjet në banesën e sulmuesit...

Policia gjermane ka gjetur libra dhe dokumente në banesën e sulmuesit të Munihut. Njëri nga librat e gjetur në banesën e tij është edhe ajo...

Shoku i klasës i agresorit të Mynihut: Na thoshte gjithmonë se...

Mediat gjermane shkruajnë se Ali Sonboly, 18-vjeç, i cili ka vrarë 10 persona mbrëmë në Mynih në qendrën tregtare, ka qenë një i “sëmurë...

Vetëvendosje: Ngushëllime familjeve të viktimave në Mynih

Lëvizja Vetëvendosje i ka shprehu ngushëllime familjeve të viktimave siç thonë ata të aktit të dhunshëm e kriminal që ndodhi në Mynih. Kjo është komunikata...

Hoxhaj: Pasdite udhëtoj për Munih, do të ndihmoj familjarët e viktimave

Enver Hoxhaj, ministri i Punëve të Jashtë të Kosovës ka folur për sulmin e djeshëm në Mynih direkt në lajmet e orës 13:00 në...

Kështu e planifikoi 18 vjeçari sulmin tragjik në Munich

Megjithatë, duket se sulmi i armatosur në Munich, edhe pse jo sulm terrorist, ishte mjaft mirë i armatosur. Sipas Bild, 18 vjeçari gjerman me origjinë...

18 vjeçari gjermano-iranian kishte probleme psikike

Mynihu në gjendje shoku. Nëntë vetë vriten në qendrën tregtare në Mynih, në fund atentatori vret veten, 27 të tjerë të plagosur, tha policia....

​Sulmet në Munih, Meta: Lufta ndaj së keqes duhet të na...

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta shpreh hidhërimin për jetët e humbura dhe solidarizohet me Gjermaninë. Duke theksuar se lufta ndaj së keqes duhet...