Etiketimet Oliver Ivanoviqi

Etiketim: Oliver Ivanoviqi

​Arrestohen dy të dyshuar për përfshirje në vrasjen e Oliver Ivanoviqit

Forca speciale të Policisë së Kosovës kanë ndërmarrë sot në orët e hershme të mëngjesit një aksion në veri të vendit me ç’rast janë...

Millena Ivanoviq: Dikush po e fsheh të vërtetën për vrasjen e...

E veja e udhëheqësit të vrarë të “GI SDP”, Millena Popoviq Ivanoviq, beson se dikush është duke u munduar ta fsheh të vërtetën lidhur...

Ksenija Bozhoviq: Prokurori Sylë Hoxha i gatshëm për ta zbardhur vrasjen...

Zëvendëskryetarja e Iniciativës Qytetare “Liria, Demokracia, Drejtësia” (SDP), Ksenija Bozhoviq, sot për herë të dytë, tani para Prokurorit Special të Kosovës, Sylë Hoxha, ka...

Hashim Thaçi: Mund të ketë struktura kriminale të lidhura me qarqe...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se janë duke vazhduar hetimet për vrasjen e liderit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq. Ai, për medien serbe...

Kurir: Kështu ka ikur vrasesi i Oliver Ivanoviqit!

Mediumi serb “Kurir” ka krijuar një video ku shihet rikonstruktimi i ngjarjes kur është vrarë lideri i Iniciativës Qytetare (SDP), Oliver Ivanoviq.Sipas raportimeve të...

Vrasja e Oliver Ivanoviqit, Serbia merr raportin e autopsisë

Ani pse kanë kaluar gati tri javë nga vrasja e Oliver Ivanoviqit, ende nuk ka asnjë të dyshuar. Por, pavarësisht kësaj autoritetet e Kosovës kanë...

Gazetari serb që pretendon se e di se kush e vrau...

Stefan Cvetkoviq, gazetar nga Serbia, ka publikuar disa fotografi për të cilat beson se ishin të personave të përfshirë në vrasjen e Oliver Ivanoviqit. Cvetkoviq...

Thyerja e turpshme e Haradinajt!

Në momentin e zgjedhjes së zotit Haradinaj në kreun e ekzekutivit kosovarë, fillon edhe ndryshimi epokal i tij në qendrime e veprime politike dhe...

Premtohet transparencë në dialog

Zyrtarët e Qeverisë së Kosovës shpresojnë se dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit do të rifillojë shumë shpejt në Bruksel pas ndërprerjes nga pala serbe...

Ish-deputete në Kuvendin e Kosovës, Trajkoviq: Serbët nuk mendojnë se Ivanoviqin...

Rada Trajkoviq, ish-deputete në Kuvendin e Kosovës ka folur lidhur me vrasjen e politikanit serb në Kosovë, Oliver Ivanoviqit të martën në veri të...