Etiketimet Parlamenti

Etiketim: Parlamenti

Mbledhja urgjente e Bashës, opozita cakton datën për protestën e radhës

Protestat e opozitës do të vazhdojnë. Pas protestës së shtatë kombëtare që u mbyll me dhunë, kryesia e PD ka vendosur që protesta e...

Ambasada e SHBA: fton opozitën : Vetëpërmbajtje, jo dhunë!

Ambasada amerikane paralajmëron shtetasit e saj që jetojnë e punojnë në Shqipëri që të kenë kujdes në protestën e opozitës më 2 qershor përpara...

Vajtimi i qyqeve në Parlamentin e Kosoves

Nga Binak Maxharraj Sot të gjithë deputetet u mblodhen në Parlamentin e Kosovës për të bërë vajin e qyqeve për ikjën e qytetarve në vazhdimesi...

Deputet mos mbeteni paftyrë e me marre

Nga Binak Maxharraj Në vned te seances së jashtëzakonshme të Parlamentit të caktuar për sot për te debatuar për kazinot dhe lojrat e fatit,më mirë do...

Shqipëri /Presidenti Ilir Meta do shpërndajë Parlamentin, e detyron Kushtetuta!

Për kreun e PBDNJ zgjedhjet e parakohshme janë të paevitueshme, dhe kryeministri Rama thjesht po e shtyn në kohë këtë proces. Në studion e...

Shqipëri/ Opozita vendos, sërish protestë të enjten tek Parlamenti

Opozita ka vendosur të zhvillojë sërish të enjten protestë, paralelisht me seancën plenare në Parlament. Protesta do fillojë rreth orës 9:30, por nuk dihet...

Shqipëri/ Djegia e mandateve, Ministria e Jashtme gjermane: Opozita ka gabuar

Në një prononcim për Deutsche Welle-n Ministria e Punëve të Jashtme thotë se “platforma e duhur për zgjidhjen e konflikteve politike është...

Akademik Daci: Ekipi negociator me Serbinë duket si në kohën e...

Ani pse e konsideron veprim të mirë formimin e ekipit negociator për bisedimet me Serbinë, kryetari i Akademisë së Shkencave të Kosovës,...

Shqipëri/ “Skllav dhe ndrikull”, Berisha replikon me Manjën dhe Gjylametin

Ish-Kryeministri Sali Berisha e ka mbyllur sesionin parlamentar të këtij viti me akuza dhe replika, ku erdhën para së gjithash pas fjalës...

Ku treti  Reciprociteti?!

Kohëve të fundit edhe në Luginë të Preshevës, janë shtuar zërat politikë rreth idesë së korrigjimit të kufijve në mes të Kosovës dhe Serbisë,...