Etiketimet Partia Demokratike

Etiketim: Partia Demokratike

Enver Hoxhaj: Ka ardhur koha që BE t’i japë fund naivitetit...

Bashkimi Evropian duhet të jetë i kujdesshëm ndaj rrolit kinez dhe rus në Ballkanin Perëndimor. Kështu ka thënë në ish-ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj,...

Edi Rama dhe Lulzim Basha, luftë në facebook me fjalët e...

Kryeministri i vendit Edi Rama vijon të vendosë përballë kreut të Partisë Demokratike Lulzim Bashës emra dhe figura të BE, të cilët kanë shprehur...

Lulzim Basha kërkon zgjedhje të parakohshme: BE refuzoi Ramën, jo Shqipërinë

Kreu i partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi në nja dalje për media këtë të hënë se Evropa refuzoi Edi Ramën dhe jo Shqipërinë, me...

Zgjedhjet e 30 qershorit/ Padi për Taulant Ballën dhe Denar Bibën,...

Partia Demokratike, përmes ish-deputetes Oriola Pampuri e konsideron skandal të madh atë që ka ndodhur në 30 qershor në Elbasan.  Ish-deputetja e Partisë Demokratike,...

Urojmë që Ramës t’i vijë arsyeja! Dashamir Shehi: Në këtë gjëndje...

Aleati i Partisë Demokratike, Dashamir Shehi, i pranishëm në protestën tek Drejtoria e Policisë në Tiranë, komentoi veprimet e Policisë së Shtetit, e cila...

Shqipëri/ Jorida Tabaku: Nuk do ketë zgjedhje pa PD, keni...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, në një intervistë tregoi planin e opozitës për ta çuar vendin drejt zgjedhjeve të lira e të ndershme. Sipas...

Lulzim Basha fton protestuesit drejt hapit të radhës…

Mes thirrjeve të forta “Rama ik” me të cilat shpërthyen protestuesit e mbledhur para Kuvendit, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka theksuar se sovrani...

Tirana në shtetrrethim, po ndalohen qytetarët

PD akuzon policinë se nuk lejon qytetarët të lëvizin lirshëm. Partia Demokratike ka nxjerrë edhe videon ku duken masat e marra nga policia dhe...

PD mbledh sot Këshillin Kombëtar, çështjet që do diskutohen

Sot në orën 11:00 anëtarët e Këshillit Kombëtar janë thirrur për të votuar për funksionarët që do të drejtojnë Partinë Demokratike në...

Shqipëri/ Skadimi i 1.4 mln kartave, Salianji: Rama ka nisur të...

Çështja e 1.4 milionë kartave të identitetit, të cilave u skadon afati deri në qershor 2019, duket se do të krijojë një...