Etiketimet PD

Etiketim: PD

PD ‘trondit’ Ramën: Ja sa votues po vijnë nga rrethet, pa...

Pak orë para protestës së dhjetë kombëtare të opozitës, Partia Demokratike ka nxjerrë shifrat e pjesëmarrësve. Sipas PD-së, janë gati 70 mijë protestues nga rrethet...

Lufta’ në KZAZ/ Lleshaj “flakë për flakë” me bashkitë e PD-LSI:...

Në përplasjet e sotme në disa KZAZ ku bashkitë drejtohen nga PD dhe LSI, u vu re se përveç përplasjes së Policisë së Shtetit...

Shqipëri/ Ministri i Ramës sherr me deputetin e PD: Do ju...

Aldo Bumçi dhe Blendi Klosi janë përplasur ashpër në studion e emisionit “Opinion”, teksa po diskutohej akti ekstrem që ndërmori sot opozita...

Shqipëri/ Punë në komunitet për Rroshin, PD: Arta Marku po shpëton...

Pas vendimit të Gjykatës për dënimin me punë në komunitetet për Elvis Rroshin, ka reaguar Partia Demokratike. Nëpërmjet një deklarate zyrtare, PD thekson se...

Lulzim Basha: Revolta e Qafë Barit, shembull guximi për protestën e...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka përkujtuar revoltën e Qafë Barit, 11 pas asaj të Spaçit, ku të dënuarit politikë ngritën krye dhe për...

Shqipëri/ Reforma në Arsim dështoi/ Kërkohet urgjentisht dorëheqja e Nikollës dhe...

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla ishte e pranishme sot në komisionin parlamentar për Informimin Publik dhe Medias për të dhënë sqarime në lidhje me...

Shqipëri: 27-vjetori i PD, Basha thirrje për ringritje: Vetëm bashkimi na...

Kryedemokrati Lulzim Basha në fjalën e mbajtur me rastin e 27 vjetorit të themelimit të Partisë Demokratike bëri thirrje për reflektim dhe bashkim mes...

Shqipëri: Situata në PD, Mesila Doda: Ja gabimi i vetëm i...

Mesia Doda, ish-deputete e PD-së, ka risjellë sot përmes një postimi në facebook, garën mes Lulzim Bashës dhe Sokoll Olldashit për kreun e PD-së,...

Edi Rama: Negociojmë me PD-në, por me këto kushte…

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka theksuar se për çfarë nuk mund të negociohet me Partinë Demokratike. Në një intervistë për emisionin “Opinion”, Rama nënvizoi...

Basha: Jo zgjedhjeve me paratë e drogës (Video)

Prej disa ditësh kreu i PD-së, Lulzim Basha ndodhet në një vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka zbardhur...