Etiketimet Përmbytjet

Etiketim: Përmbytjet

Përmbytje, shkatërrim dhe të vdekur/ Çfarë la pas uragani i tmerrshëm

Së paku 5 persona kanë vdekur në Bahamas si pasojë e uraganit ‘Dorian’. Stuhia e tmerrshme ka shkatërruar me qindra shtëpi duke lënë shumë...

Shqipëri/ Raporti tronditës i ekspertëve: Biblioteka Kombëtare “noton” mbi ujë

Një muaj pas përmbytjeve në Bibliotekën Kombëtare, inxhinierët e Institutit të Ndërtimit kanë gati raportin e detajuar prej 50 faqesh, i cili përforcon atë...

Klima po ndryshon, shtohen përmbytjet dhe ditët e nxehta

Mbi 1,6 miliardë euro financime i duhen Shqipërisë në 10 vitet e ardhshme për të siguruar ujë për popullatën, bujqësinë dhe industrinë. Në strategjinë e...

Shkodër, qindra banesa nën ujë

Bashkia e Shkodrës ka dhënë informacion mbi situatën e krijuar nga përmbytjet në kryeqendrën e veriut. Pas inspektimeve të bëra në terren në njësitë administrative të...

Përmbytjet në Shkodër, dhjetëra familje të bllokuara nga uji

Pas problemeve në zonat rurale, prej së hënës uji ka ‘pushtuar’ edhe qytetin e Shkodrës.Ministria e Mbrojtjes thotë se deri më tani janë evakuuar...

Përmbytjet në Obot, Basha: Rama po sillet si kriminel

Lulzim Basha i është rikthyer situatës së krijuar nga përmbytjet në zonën e Obotit në Shkodër. Përmes disa fotove të shkrepura nga takimet me banorët...

Skuadra që shpëton jetë, 11 djemtë e Shkodrës që sfiduan përmbytjet

11 anëtarët e grupit të kërkim-shpëtimit të Policisë së Shkodrës janë një nga ekipet më të specializuara për të përballuar rastet e emergjencave natyrore,...

Rreziku nga epidemitë, pas përmbytjes nis dezinfektimi

Pas tërheqjes së ujit në zonat e përmbytura prania e kafshëve të ngordhura në hapësirë si dhe bashkimi ujërave të zeza me ujin e...

Shqipëri: Heronjtë e Forcave të Armatosura për shpëtimin e njerëzve...

Gjunkshi: Në 105-Vjetorin e krijimit të FA ushtarët marrin rrogën 200 mijë lekë Përmbytjet që paralizuan Jugun e vendit, nxorën në pah paaftësinë e shtetit...

Shqipëri: Familjet e përmbytura në Ferras apelojnë për ndihmë

Stuhia që kaploi vendin gjatë fundjavës shkaktoi dëme kolosale në të gjithë vendin, duke shkatërruar miliona lekë pasuri të qytetarëve, të bizneseve, por edhe...