Etiketimet Petrit Vasili

Etiketim: Petrit Vasili

Petrit Vasili sulmon kreun e OSBE: Naziskin! Njihet për sulmet me...

Ish-deputeti Petrit Vasili, në një shënim në Facebook ka reaguar pas deklaratës së përfaqësuesit të OSBE në lidhje me protestën e djeshme duke e...

Shqipëri/ Rama mori 108 shuplaka në Holandë”, Vasili i përgjigjet maxhorancës:...

Vasili e krahason Ramën me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinajn, i cili sipas tij ka marrë 105 duartrokitje nga i njëjti institucion. TIRANË- Ish-deputeti i Lëvizjes...

Petrit Vasili: Të hetohet Rama dhe SHISH. Puç antikushtetues ndaj...

Kreu i grupit Parlamentar i LSI Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat, akuzoi kryeministrin e vendit se u bë pjesë e...

Petrit Vasili: Rama zorrë qorre e oligarkëve, e pret burgu dhe...

Kreu i grupit parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili hedh akuza të forta ndaj Kryeministrit, lidhur me përplasjet e fundit...

Ndarja e Kosovës, Petrit Vasili – Thaçit: Kufijtë janë mirë, duhet...

Në debatin e nxehtë për korrigjimin e kufijve të Kosovës, ide e cila po mbrohet fortë nga Presidenti Hashim Thaçi, që kërkon bashkimin  me...

Shqipëri/ Mungesa në seancë, opozita: Anuloni votimin për Teatrin. Reagon Balla

Në seancën e jashtëzakonshme në Parlament, ku pritet të miratohen disa ligje të rëndësishme që kërkojnë shumicë të cilësuar, opozita është përfaqësuar vetëm nga...

Shqipëri/ Vetëvrasja e shoferit, Petrit Vasili: Ç’siklet ka Rama që i...

Edhe kreu i Grupit të LSI, Petrit Vasili ka reaguar lidhur me komentin që kryeministri Rama bëri për vdekjen e shoferit të ministrit të...

Shqipëri/ LSI, Vasili: Parlamenti zero, qeveri e vdekur

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka reguar sot për incidentet në komisionet e Kuvendit. Në një postim në Facebook, Vasili thotë se...

Shqipëri: Petrit Vasil: Reforma e kapur, maxhoranca kërkon të përdorë KLD

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili në një deklaratë publike pohoi se Reforma në Drejtësi është deformuar. Nga selia e LSI-së, pak...

Barnat e rimbursueshme, Petrit Vasili: Rama u hoqi qytetarëve të...

Ndryshimet në listën e barnave të rimbursueshme qëndrojnë në thelb të akuzës së re që kreu i Grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ka...