Etiketimet Pirro Minella

Etiketim: Pirro Minella

Lulet e deles me petalet e saj te hequra nje e...

Pirro Minella ....Mengjes i bukur fillim pranvere. Duke bere pershndetjet e rastit, dikush nga mikeshat me dergoi kete fotografi me lulet e deles. Me pelqeu shume...

Ti nuk mund te ikesh, harrove kur thoje, do te jem...

Nga Pirro Minella ...Ja erdha, si dikur te te gjeja.Te kerkova, kudo ne cdo rrugice e kalldrem, ne cdo sokak keto tre dite... Mos ik keshtu...

” Urim shpirti per Ty Muza ime…!!!”

Nga Pirro Minella ... Sa here jam ndodhur ne gjendje shpirterore te vrare, te zymte, te dermuar vjen ti Muza ime e embel dhe me...

Hyr me kemben e djathte miku im i vogel….!!!”

Nga Pirro Minella ....Data 1 Janar u zgjua me pertese. Te gjithe ishim pak te drobitur pak nga e ngrenja me tepri, pak pija e...

Do marr borxh nje jete, ndoshta dy jete te shlyej “borxhin”...

Nga Pirro Minella .....Cdo dite e me shume qe parakalon ne jeten time, aq me shume shtohet malli per ty. Ehhhh, sa borxh te kam dashuria...

“Endrra ne sirtar e nje vogelusheje: “Kur te rritem dua te...

Nga Pirro Minella Shume piktura ka ne profilin e saj, me kishte rene ne sy. Nje dite i shkruaj dhe i them: -Shume piktura shikoj ne...

Cikli kujtime nga Gjirokastra

Nga Pirro Minella ..."Syte e maturantes perseri i ndjeva po me ate ngrohtesi....!!!" .....Befas sapo pash syte e Saj ne marathonen poetike, me erdhen nder mend...

“Eshte Yt bir, qe e braktise pa e njohur kurre, sot...

Nga Pirro Minella ....Ishin pergatitur per takimin e permalluar te tridhjete vjetorit te mbarimit te studimeve universitare ne degen e tyre. Erdhen nje e nga...

Dedikuar kolegës time të hershme, që sot ka ditëlindjen!!!

Nga Pirro Minella ...." Nga perkujdesjet tuaja per kete femije, ja kalon edhe asaj te nje prinderi per te,,,,,"!!! ......Raportet me koleget e zyres i ndertoja...

Me valet lozonjare qe perkeldhnin bregun, ajo preku dashurine, nje çast...

Nga Pirro Minella ....Jeta e cdo njeriu eshe e lidhur me ate dashurine e pare, qe shpesh eshte e trishtueshme ose e vecante. Jeta per te...