Etiketimet Policia e Kosoves

Etiketim: Policia e Kosoves

17-vjeçari theret me thikë në Prizren, afër vendit ku u vra...

Një 17-vjeçar është therur me thikë sot në Prizren. Lajmin e ka konfirmuar Policia e Kosovës Viktima i lindur ne vitin 2003, ka lëndim të lehtë...

Policia e Kosovës gjobitë 548 qytetar për mosrespektim të masave anti-Covid

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve në qytete të ndryshme të Kosovës, ka shqiptuar 548 tiketa në bazë të ligjit Covid-19. Policia...

Vdekje në “rrethana të dyshimta” në QKUK

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një femër ka njoftuar se burri i saj ka ndërruar jetë në Qendrën Klinike Universitare të...

Planifikohet ulja e pagave të Policisë së Kosovës, reagon sindikata

Sindikata e Policisë së Kosovës ka reaguar lidhur me shkurtimet buxhetorë në sektorin e sigurisë saktësisht në Policinë e Kosovës. Nga kjo sindikatë është thënë...

Dy vdekje të dyshimta brenda 24 orëve të fundit

Brenda 24 orëve të fundit janë raportuar dy vdekje të dyshimta, njëra në Lipjan e tjetra në Mitrovicë. Kështu bëhet e ditur në raportin e...

Policia e Kosovës për 24 orë shqipton 800 tiketa për mosrespektim...

Ligji për Parandalimin dhe Luftimin e Pandemisë COVID-19 në Kosovë ka hyrë në fuqi në fund të muajit gusht. Ndërsa, Policia e Kosovës vetëm gjatë...

Vushtrriasja e infektuar me koronavirus shetitë nëpër qytet

Policia e Kosovës ka njoftuar se mbrëmë ka ndaluar një femër të prekur me koronavirus. Policia e Kosovës gjatë së hënës në ora 19:40 në...

Gjashtë viktimat e djeshme nga koronvirusi po hetohen nga policia

Dje në Kosovë u regjistruan gjashtë viktima nga pandemia COVID-19. Policia e Kosovës njofton se rasti për këto raste është duke u hetuar, raporton lajmi.net. “Prishtinë...

Organizuan protestë para Termocentralit Kosova B, pesë persona shoqërohen në Polici

Pesë persona janë shoqërua në Polici për shkak se kishin organizuar një protestë. Protestuesit fillimisht ishin tubuar para mensës së punëtorëve e më pas me...

Kosovarët më të dhunshëm gjatë pandemisë, shtohen rastet e dhunës në...

Rastet e dhunës në familje kanë shënuar rritje për 30 për qind që nga koha kur në Kosovë është shpallur pandemia dhe vendi hyri...