Etiketimet Populli

Etiketim: Populli

Nuk është morale të zgjedhet përfaqësues i popullit në Kuvend dikush...

Nga Muhamet Hamiti Moraliteti Karakteri i njeriut, moralieti i tij/saj është i rëndësishëm. Jo vetëm, por sidomos në vigjilie të zgjedhjeve politike, si këto të zgjedhjeve...

Intelektualët i përkasin popullit, jo pushtetarëve!

Shkruan: Florim Zeqa Tendenca e përfitimit nga vlerat e të tjerëve është njëra nga dukuritë më të shëmtuara të politikanëve (pushtetarëve) të pasluftës. Ndarja dhe klasifikimi...

Edi Rama: Kush tenton t’ia marrë popullit sovranitetin ka një fund...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama rreth orës 09:18 ka shkuar për të votuar në Qendrën e Votimi që ndodhet pranë shtëpisë së tij në...

Nese disa u prishën në politikë si të ri, kujdesë mos...

Nga Xun Çetta Politika i prish njerëzit,thojn disa prej kohësh por jo, nuk është ashtu, politika i pjek njerëzit para kohe por njerëzit e ligj,...

Sulltanët kan mbetur lakuriq?

Nga Skënder MUULLIQi Për 20 vite u mbyte gjithçka që ishte njerëzore.E keqja, hajnit, kriminaliteti… janë bërë masë për jetën politike dhe për jetën ekonomike.Te...

Jakup Krasniqi: Prokurori Blakaj po e thotë të vërtetën që...

Ish kryeparlamentari i Kosovës dhe kryetar i Këshillit Kombëtarë të Nismës Social Demokrate, Jakup Krasniqi po thotë se prokurori i dorëhequr Elez Blakaj po...

Harta ime nuk kontestohet!

Nga Prend Qetta Kjo Hartë qe ne po shofim këtu nuk është Harta ime dhe unë mund ta kontestoj këtë por askush në botë nuk...

Flet Gruevski: Duhet mbajtur kokën lartë, ky është vendi i qytetarëve

Nikolla Gruevski, ish-kryeministër i vendit dhe ish-lider i OBRM-PDUKM-së, theu heshtjen pas shpalljes së vendimit për dënimin e tij me dy vite burg, për...

A meritoni këtë jetë të mykur nga politika?

Nga Ismet Mjaki 10 ditë takova shumë njerëz : të shtresave të ndryshme, zanateve të ndryshme, punëtorë qe për ditë  po ikin duke lënë gazdallarët...

Populli dhe radhitjët banditeske?!

Nga Skënder MULLIQI Ne secilën shoqëri demokratike kur publiku apo mediet arrijnë të zbulojnë një paligjshmeri ndonjë veper kriminale apo korruptive , pushteti është ia...