Etiketimet Presidenti Thaçi

Etiketim: Presidenti Thaçi

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa: Presidenti Thaçi e ka humbur busullën,...

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka komentuar idenë e  presidentit Hashim Thaçi për bashkimin me Shqipërinë dhe Luginën e Preshevës. Ish...

Varfëria mendore e Presidentit Thaqi

  Nga Enver Zhinipotoku Se Presidentit të Kosovës po i ndodhë sikur një boksieri të dobët në ring që përjeton nokdaun pas nokdauni ( megjithëse ende...

Per çeshtjen e kufijve-kryeministri lau duart si Pilati , kryetari i...

Nga Jozefina Topalli Prej disa javesh Presidenti Thaci dhe Vucic flasin per ndryshime kufijsh. Ditet e fundit , dueti ka hyre ne procesin e shkembimeve...

Ragmi Mustafa i quan të vonuara deklaratat e Thaçit për korrigjim...

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Ragmi Mustafa, beson se deklaratat e presidentit Hashim Thaçi për korrigjim kufijsh me Serbinë, në kuadër të të cilit...

Avdullah Hoti: Nuk është koha për ndarje e shkëmbim territoresh

Shefi i Grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, i tha Zërit të Amerikës se partia e tij nuk është e gatshme...

Thaçi në takim me Ali Ahmetin: Të ecim përpara...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim liderin e Bashkimit Demokratik për Integrim të Maqedonisë, Ali Ahmetin. Ata në këtë takim diskutuan...

Takohen Thaçi dhe Haradinaj

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim Kryeministrin e Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj. Në këtë takim është biseduar...

Presidenti Thaçi dekoron me medaljen presidenciale deputetët e Pavarësisë

Presidenti Thaçi dekorojë me Medaljen Presidenciale në 10-vjetorin e Pavarësisë të gjithë deputet që votuan dhe nënshkruan deklaratën e pavarësisë së Kosovës. Presidenti i Republikës...

Prokurorët dhe gjyqtarët serbë dhanë betimin para Presidentit Thaçi

 Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi në mbështetje të kompetencave kushtetuese dhe ligjore, në pajtim me propozimin e Këshillit Prokurorial, sot, me dekret...

Presidenti Thaçi: Komisioni Evropian ka qasje diskriminuese ndaj Kosovës

Presidenti i Kosovës Thaçi në një intervistë ekskluzive për DW i kërkon Shqipërisë që t’i pajisë qytetarët e Kosovës me pasaporta shqiptare që të...