Etiketimet Prishtinë

Etiketim: Prishtinë

Të shtëna me armë zjarri në Veternik

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se mëngjesin e sotëm ka pasur të shtëna me armë zjarri në një lokal në lagjen Veternik...

Në Prishtinë u përurua libri ”Shokë…” i autorit ushtarak Agustin Gjinaj

Nga Sevdail Hyseni Të enjten e 20 qershorit, në Prishtinë, në Bibliotekën Kombëtare ”Pjetër Bogdani”, të organizuar nga Bashkësia Kulturore Shqiptare “Perspektiva”, nga Lugina e...

Kritika Thaçit për kufijtë, reagime të forta në Tiranë e Prishtinë

Deklaratat e presidentit të Kosovës për korrigjim kufijsh kanë provokuar reagim të fortë në Prishtine dhe Tirane. “Është në fakt një maskim për këmbim territoresh....

Vdes një fëmijë, u godit nga vetura në Makoc të Prishtinës

Në aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur dje në fshatin  Makoc të Prishtinës. Sipas Policisë së Kosovës, i dyshuari derisa ishte duke drejtuar veturën, dyshohet...

Prishtinë, një i vrarë dhe dy të plagosur

Një person është vrarë dhe një tjetër është plagosur në fshatin Sharban të Komunës së Prishtinës. Këtë e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin...

Përfshirja e ShBA-së në dialogun Kosovë-Serbi, e domosdoshme

Analistët politikë në Prishtinë, mundësinë e përfshirjes së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në procesin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, e shohin si...

Në Prishtinë, Varroset 16 vjeçari, policia kërkon një person

Është varrosur trupi i Aulon Zekës, i vrarë të shtunën, në Prishtinë, me katër plumba. Qindra qytetarë e kanë përcjell trupin e Aulonit për në...

Nadire Dida, Veterane e arsimit, dje në Prishtinë ndërroi jetë

Veterania e arsimit, mësuesja e dalluar, Nadire Dida, ka ndërruar jetë dje dhe po dje është varrosur në Prishtinë. E njohur jo vetëm si një...

Publikohet raporti për shërbimet komunale në Prishtinë

​Organizata Iniciativa për Progres (INPO) publikon sot raportin “Indeksi i kënaqëshmërisë së qytetarëve me shërbimet komunale në Prishtinë”. Panelistë në këtë konferencë do të jetë...

Gjendet një person i vdekur në Prishtinë

Një person është gjetur pa shenja jete sot rreth orës 20:00 në rrugën “Antigona Fazliu” në Prishtinë. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se...