Etiketimet Prokuroria

Etiketim: Prokuroria

45 vendvotime të rinumëruara deri tani, procesi po vëzhgohet nga policia...

QNR ka vijuar me rinumërimin e votave në 530 vendvotimeve. Deri të enjten në mesnatë, janë rinumëruar 45 nga 530 vendvotimet për të cilat ka...

Hetimet për terroristin rus, erdhi në Shqipëri si azilkërkues

Terroristi rus që u kap nga Policia shqiptare dhe që ishte luftëtar në grupet terroriste islamike ka hyrë në Shqipëri nga pika kufitare e...

Dënohet me dy vjet burg, Agani thotë se vendimi i Gjykatës...

Ish-ministri i Shëndetësisë, Ferid Agani, ka thënë se dënimi prej dy vjet burg i shqiptuar sot ndaj tij nga Gjykata Themelore në Prishtinë, ka...

Gjykata Speciale dhe ftesat e saj për ish-pjesëtarët e...

Rreth 100 ftesa nga Gjykata Speciale kanë arritur deri më tani në Kosovë, ku vetëm gjatë këtij muaji thuhet se kanë arritur 40 ftesa...

Prokuroria e do të pandehur, vendoset data për gjykimin e Saimir...

Gjykata për Krime të Rënda ka vendosur sot datën kur do të zhvillohet seanca paraprake për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Më 21 mars, në...

Vendimi për Dritan Dajtin, Meta si Soreca: KLGJ e Prokuroria...

Edhe Presidenti Ilir Meta ka kërkuar angazhimin e Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Prokurorisë për të hetuar vendimin që i anulon dënimin...

Ramush Haradinaj : Rasti i abuzimit seksual të të miturës nga...

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka takuar sot ministrin e Brendshëm, Ekrem Mustafa dhe zyrtarë tjerë, nga të cilët ka kërkuar që...

Si funksionon Gjykata Speciale e Kosovës në Hagë?

Zyra e Prokurorisë së Specializuar të Republikës së Kosovës e zhvendosur në Hagë nisi intervistimet. Si funksionon kjo strukturë dhe cilat janë...

Tenderi me qumështin, Prokuroria nis hetimet ndaj Shpend Ahmetit

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka nisur hetimet ndaj kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmetit për tenderin me qumështin, ndërsa Komuna ka paralajmëruar se...

Veteranët protestojnë në mbrojtje të vlerave të luftës

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së në Dukagjin, ka njoftuar se sot do të mbajnë një protestë në mbrojtje të vlerave të luftës...