Etiketimet Protesta

Etiketim: Protesta

Protestë kunder veprave pseudoshkencore e antikombëtare

Nga Ahmet Asani Në kohën kur Kosova po i vendos kufijtë verior të Shqiptarisë me Serbi, disa Akademik të Shqiperisë paskan dal me një studjim...

Banorët e lagjes së Veternikut do të protestojnë për shkak të...

Banorët e lagjes së Veternikut sot do të protestojnë për shkak të kanalizimit të hapur i cili po kalon në afërsi të lagjes. Banorët nëpërmjet...

PD ‘trondit’ Ramën: Ja sa votues po vijnë nga rrethet, pa...

Pak orë para protestës së dhjetë kombëtare të opozitës, Partia Demokratike ka nxjerrë shifrat e pjesëmarrësve. Sipas PD-së, janë gati 70 mijë protestues nga rrethet...

“Kam përgjegjësi për jetën e çdo shqiptari”/ Zgjedhje dhe protesta, çfarë...

Në një konferencë për mediat dje në mbrëmje, kreu demokrat Lulzim Basha bëri thirrje për vetëpërmbajtje dhe shmangie të dhunës. Sot se opozita do...

Shqipëri/ DW jehonë protestës së opozitës: Nën flamujt e BE dhe...

Në Tiranë protesta e 6-të kombëtare kundër qeverisë të shtunën ( 25.05) u mbyll paqësisht, pa dhunë e sulme ndaj institucioneve si dy javë...

Sahit Dollapi,u dhunua në protestë, operohet

Pas dhunës së ushtruar nga policia gjatë protestës së ditës së shtunë ndaj Sahit Dollapit, ky i fundit i është nënshtruar një operacioni në...

Zbulohet data, opozita protestë madhështore më…

Zbulohet data e protestës së radhës së opozitës. Mësohet se Partia Demokratike dhe aleatët e saj do të organizojnë protestën e radhës më 11...

Shqipëri/ Grida Duma: Protesta paqësore, gazi lotsjellës është thirrje për dhunë

E ftuar në “Open”, ish-deputetja demokrate, Grida Duma deklaroi se protesta e opozitës ka qenë paqësore, duke shtuar se protestuesit janë provokuar. Sipas saj, është...

Protesta/ Basha: Ne zgjodhëm njerëzit, i vumë kryqin qeverisë-bandë!

Dy ditë pas protestës së 13 prillit para Parlamentit dhe Kryeministrisë, Lulzim Basha me një postim në Facebook ka treguar mbështetjen për pjesëmarrësit në...

Shqipëri/ Mediat ndërkombëtare, ‘Daily Mail’ pasqyroi hap pas hapi protestën e...

Protesta e opozitës, e cila nisi në orën 18:00 është pasqyruar edhe në mediat ndërkombëtare. “Daily mail” është ndër mediat që e ka pasqyryar...