Etiketimet Qeveria e Kosovës

Etiketim: Qeveria e Kosovës

Ekonomia në Kosovare gjithnjë e më shumë po peson keq nga...

Kosova është duke kaluar nga një krizë politike në tjetrën dhe kjo ka ngufatur ekonominë e cila sivjet pritet të goditet më së rëndi...

Qeveria shqyrton dhe miraton vendimin për ndërmarrjen e masave për parandalimin...

Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës mban mbledhjen e 18-të. Sipas njoftimit të qeverisë thuhet se në këtë mbledhje është shqyrtuar dhe miratuar vendimi...

Ndalohen hyrje-daljet e qytetarëve në Komunën e Malishevës

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e jashtëzakonshme të mbajtur mrëmë, ka marrë vendim për masa shtesë pas konfirmimit të rasteve pozitive me koronavirus –...

Nicholas Abbott: Mbretëria e Bashkuar do ta mbështes Qeverinë e re...

Ambasadori i Britanisë në Kosovë, Nicholas Abbott, ka thënë se shteti i tij do ta mbështes qeverinë e re kosovare. Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar...

Kosova tronditet nga dhembja/ mbledhje të jashtëzakonshme, 500 mijë euro për...

Qeveria e Kosovës zhvilloi një mbledhje të jashtëzakonshme për situatën e krijuar në Shqipëri, ku u mbajt dhe një minutë heshtje për viktimat e tërmetit. Kryeministri...

Agim Bahtiri: Plani i Serbisë për “Katastrofë humanitare” në veri do...

Kryetari Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri në emisionin “Zyra e Ankesave”, në RTV Dukagjini ka folur për situatën e krijuar në katër komunat veriore...

Lidhjen Demokratike reagon për takimet e fshehta të Qeverisë së...

Takimi i fshehtë i përfaqësuesve të Qeverisë së Kosovës dhe atyre të Serbisë në Berlin, për Lidhjen Demokratike të Kosovës, është i papranueshëm dhe...

Ministrja serbe “tërbon” Beogradin, mban në dorë me krenari flamurin e...

Në muajin shkurt të këtij viti, serbja Dijana Ziviç mori detyrën e Ministres së Bujqësisë, Pylltarisë e Zhvillimit Rural. Ajo zëvendësoi Nenad Rikallon, emri...

Mblidhet Qeveria

Qeveria e Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e radhës. Qeveria e Kosovës, me fillim prej orës 14:00 sot do të mbajë mbledhjen e radhës. Sipas...

Serbisë,taksa ia humbi 100 milionë euro, dëmet i konfirmon edhe Qeveria

Vënia e taksës prej 100 për qind nga Qeveria e Kosovës për prodhimet me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, u...