Etiketimet Qeveria e re

Etiketim: Qeveria e re

Kuvendi i Kosovës sot voton Qeverinë e re

Deputetët e legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot për të votuar qeverinë e koalicionit Lëvizja Vetëvendosje-Lidhja Demokratike e Kosovës,...

Itali, qeveria e Conte merr votëbesimin

Qeveria e re në Itali e drejtuar nga kryeministri Conte ka marrë votëbesimin në Senat.  Ai arriti që të kalonte provën në Senat me...

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK, Avdullah Hoti, Qeveria e...

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se qeveria e re e Kosovës e udhëhequr nga Ramush Haradinaj...

Vazhdon seanca për formimin e Qeverisë

Seanca për votimin e Qeverisë së re ka filluar sërish, pas një pauze më shumë se një orëshe. Pas kërkesës së PAN-it, kryetari i Kuvendit...

Ambasadori Greg Delawie largohet nga Kuvendi

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie është larguar nga Kuvendi i Kosovës ku pritet votimi i Qeverisë së re.    

Maqedoni: LSDM: Lajmet e rrejshme nuk fshehin faktin që Qeveria e...

LSDM-ja sot përmes një kumtese akuzon OBRM-PDUKM-në se me lajme të rrejshme tenton ta fsheh faktin që Qeveria e re po ulë borxhet publike...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite

  Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur...

Lutfi Haziri: LDK dhe Lëvizja e Kuqe kanë 61 deputetë dhe...

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka thënë se LDK dhe “Lëvizja e Kuqe” siç e quan Lëvizjen Vetëvendosje, kanë 61 deputetë...

O’Connel:shpresoj që qeveria e re te merret me sundim të...

Ambasadori O’Connel thotë se Britania ka katër interesa të përbashkëta me Kosovën. Sipas tij, Kosova ka problem me qeverisjen, sundim të Ligjit, pranimin ndërkombëtar dhe...