Etiketimet Real Madridi

Etiketim: Real Madridi

Legjenda e Real Madrid, Iker Casillas, tërhiqet nga futbolli pas 22...

Portieri legjendar i Spanjës dhe Real Madrid ka vendosur të heqë dorezat pas gjëndjes së vështirë shëndetësore që kaloi. Iker Casillas njoftoi zyrtarisht tërheqjen nga...

Real Madrid dorëzon kreun përpara “El Clasico”, Eden Hazard i dëmtuar

Real Madrid u mund 1-0 në fushën e Levantes dhe dorëzoi vendin e parë në renditje te Barcelona, para “El Clasico”-s. Madrilenët dominuan një pjesë...

Real Madridi gati të bëjë çmendurinë për Rodrigon

Bëhet gjithmonë e më konkrete mundësia e kalimit të Rodrigos te Real Madridi. Sipas mediave spanjolle, drejtuesit madrilenë janë gati të përgatisin ofertën për...

Mediat belge: Hazard nënshkruan me Real Madridin

Mediat belge kanë shkruar të premten se Reali i Madridit ka arritur akordin me Hazard, por edhe me klubin e Chelsea-s për transferimin e...

Zinedine Zidane në sezonin e ri dëshiron të vazhdoj karrierën tek...

Zinedine Zidane ka folur për të ardhmen e tij, ku ka deklaruar se dëshiron të vazhdoj karrierën tek gjiganti spanjoll, Real Madridit. Sipas francezit e ardhmja e ti nuk varet nga fitimi ose...

Real Madridi mposht Malagën edhe me rezervat

Reali i Madridit ka marrë një fitore pa shumë sforcim në Malaga, kundër skuadrës së vendit të fundit në La Liga. Me shumë prej...

Gianluigi Buffon: Ky është një zhgënjim i madh

Gianluigi Buffon e ka cilësuar një zhgënjim të madh humbjen e Juventusit nga Real Madridi në finale të Ligës së Kampionëve. Juventus u mposht 1:4...