Etiketimet Reforma

Etiketim: reforma

Nga Tropoja, Meta paralajmëron Ramën: Kur të jem më i lirë…

Edhe këtë mëngjes, presidenti Ilir Meta e ka nisur me sulme ndaj kryeministrit Edi Rama. Në një status në Facebook, Meta thotë se për...

“Reforma” kërkon nga Rektorati arsyet për vonesën e objektit të Fakultetit...

Organizata Studentore “Reforma” para Rektoratit të UP-së ka mbajtur një aktivitet simbolik për të shprehur pakënaqësinë lidhur me ndërprerjen e punimeve për ndërtimin e...

Shqipëri: Ministrja, Etilda Gjonaj në Bundestag: Vettingu dhe reformat garanci për...

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj zhvilloi sot një seancë dëgjimore me një grup deputetësh të Parlamentit Gjerman të kryesuar nga Florian Hahn, pjesë e...

Kalimi në sistemin presidencial, forcon sovranitetin e shtetit!

Sistemi Presidencial dhe zgjedhja e presidentit të shtetit drejtëpërdrejt nga populli (ide e kamotshme e presidentit historik Ibrahim Rugova) do t'u jepte fund bllokadave...

Gjyqtari amerikan vlerëson Vettingun: Reforma inkurajon më të mirët

Gjykatësit e vjetër në Shqipëri duken më pak të gatshëm për ndryshim, ndërsa të rinjtë e kuptojnë më shumë rëndësinë e një sistemi gjyqësor...

Kur tepsia e pushtetit shkon për skrap

Nga Azem Parllaku Ikni, ikni të gjithë! Furtuna e shkarkimeve në administratën publike, nuk ka të ndalur. Ashtu siç e premtoi gjatë fushatës elektorale, kryeministri...

Mogherini dhe Rama tregojnë përkushtim të dyanshëm për reformën

Në Bruksel është zhvilluar takimi i tetë i Këshillit të Stabilizim-Asociimit mes BE-së dhe Shqipërisë. Vendi ynë është përfaqësuar në këtë takim  nga vetë...

Hahn: Reforma është në interes të shqiptarëve, jo BE-së

Në Bruksel është zhvilluar takimi i tetë i Këshillit të Stabilizim-Asociimit mes BE-së dhe Shqipërisë. Vendi ynë është përfaqësuar në këtë takim  nga vetë...