Etiketimet Ronaldo

Etiketim: Ronaldo

I priti penalltinë Ronaldos, por rikthehet si sulmues në ekipin me...

Një vit më parë, me bluzën e Kievos, i priti një penallti Cristiano Ronaldos dhe aktualisht është portieri i fundit që ka bërë një...

Messi i jep fund misterit: Ja pse doja të ikja nga...

Në vitin 2017, Lionel Messi ka menduar seriozisht të largohet nga Barcelona. Në intervistën e gjatë dhënë për radion kryesore katalane, 32-vjeçari shpjegoi se...

“Ktheu titullin pas 20 vjetësh”! Gafa e mamasë së Ronaldos

Çfarë gafe e nënës së Cristiano Romaldos nëpërmjet një postimi në Twitter! Gruaja që ka sjellë në jetë një prej futbollistëve më të mirë...

Juventusi nuk ndalon, Ronaldo sërish protagonist

Juventus ka vuajtur jashtë mase ndaj Frosinone-s por në fund ka marrë një fitore 2-0 të merituar falë golit të Ronaldo-s që zhbllokoi rezultatin...

Sërish Ronaldo, Portugalia mposht me vështirësi Marokun

Pas barazimit fantastik me Spanjën, Portugalia hedh një hap të sigurt drejt fazës tjetër të Botërorit, duke mundur Marokun 1-0 me gol të Cristiano...

Lionel Mesi -Ronaldo, mundësia e fundit për të fituar një...

Skena më prestigjioze e futbollit, kompeticioni i Botërorit Rusi 2018 do të shohë protagonistët e përhershëm favoritë për titull si Brazili Gjermania apo Franca ...