Etiketimet Serbia

Etiketim: Serbia

Beteja politike : Përendim – Lindje, për Serbinë !

 Nga Fatmir Bajraj "Lufta" në mes të BE-së & SHBA-vë në njërën anë, dhe Rusisë në anën tjetër për Serbinë, konsiston në faktin se përmes...

Korrigjimi i kufijve Kosovë-Serbi, ‘shpërthen’ Bushati: Sharlatanë me harta

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka deklaruar për gazetën Koha Ditore se termi “korrigjim i kufijve” nuk ekziston në të drejtën ndërkombëtare,...

Vuçiq flet me tone kërcënuese për Kosovën: Serbia është shumë e...

Në tubimin e sotëm “E ardhmja e Serbisë” të mbajtur në Smederevë, ai ka thënë se Serbia e ka një problem serioz. “Problemi serioz janë...

Ivica Daçiq pretendon se Serbia i ka paguar 700 milionë euro...

Gjatë njëzet viteve të fundit, Serbia ka paguar rreth 700 milionë euro të borxhit të Kosovës dhe do të vazhdojë ta bëjë...

Serbisë,taksa ia humbi 100 milionë euro, dëmet i konfirmon edhe Qeveria

Vënia e taksës prej 100 për qind nga Qeveria e Kosovës për prodhimet me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, u...

Lulëzon tregtia Serbi-Turqi, Erdogan: T’i avancojmë marrëdhëniet tona miqësor

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe ai i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan kanë zhvilluar një bisedë të gjatë në lidhje me marrëdhëniet...

Qeveria e Kosovës miraton projektligjin për dialogun me Serbinë

Qeveria e Kosovës ka miratuar projektligjin për detyrat, përgjegjësitë dhe kompetencat e delegacionit shtetëror të Republikës të Kosovës...

Dëmet e luftës qe bëri Serbia në Kosovë arrijnënë 22...

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë luftës së fundit (1990-1999), thonë zyrtarë të...

Serbia ankohet se BE-ja nuk po bën presion në Prishtinë për...

Ministri i Brendshëm serb, Nebojsha Stefanoviq, ka folur edhe njëherë për marrëveshjen përfundimtare Kosovë-Serbi, si dhe zhvillimet me rastin e vizitës së presidentit serb,...

Arsim Bajrami: Kosova të futet më e përgatitur në dialog me...

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Arsim Bajrami, ka thënë në Info Magazine se dialogu me Serbinë, është një proces në të cilin Kosova...