Etiketimet SHBA

Etiketim: SHBA

Agim Veliu: LDK nuk lejon prishjen e partneritetit me SHBA-në,...

Ish-ministri Agim Veliu, i cili u shkarkua dje nga kryeministri Albin Kurti, tha se LDK nuk lejon prishjen e partneritetit me ShBA-në. "Ai nuk është...

Boris Johnson, akuza se i ka dhënë një mikeshe fonde publike

Boris Johnson ka refuzuar vazhdimisht të komentojë mbi pretendimet se ka pasur lidhje të ngushta personale me një grua amerikane, e cila përfitoi mijëra paund...

Talenti pogradecar që luan në SHBA: E ndjek akoma Superioren, ja...

Vangjel Zguro, fubollisti nga Pogradeci i cili ka një karrierë të pasur në  Kategorinë Superioreduke luajtur për më skuadra si Korabi, Luftëtari, Kamza dhe me...

Shqipëri/ Gjyqtarët e pranuan se kishte korrupsion”/ SHBA tregon si do...

Ambasada Amerikane në Shqipëri shpjegon përmes një video informuese se pse është i rëndësishëm Vettingu dhe si do të ndryshojnë sistemi shqiptar i drejtësisë përmes...

Ylli shqiptar i kikboksit magjeps SHBA, shkatërron rivalin në 13 sekonda!

Në orët e para të mëngjesit të së shtunës, në Orlando të Floridës u ndeshën gjigantët e kikboksit botëror Elvis Gashi dhe Justin Houghton. Kjo...

SHBA vulos 30 qershorin, ja mesazhi i ambasadës për zgjedhjet lokale

Pavarësisht lëvizjeve të presidentit Ilir Meta dhe opozitës, SHBA ka vulosur fatin e zgjedhjeve lokale. Përmes një deklarate për mediat, SHBA konfirmon se zgjedhjet do...

SHBA-BE-OSBE godasin opozitën dhe presidentin, ja vendimi për zgjedhjet e 30...

SHBA, BE dhe OSBE i kanë dhënë një tjetër goditje opozitës dhe presidentit Ilir Meta duke rikonfirmuar zhvillimin e zgjedhjeve lokale për zgjedhjen e...

Dorëhiqet zëdhënësja e presidentit amerikan Trump

Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë Sarah Sanders do të largohet nga detyra e saj në fund të muajit qershor. Lajmi është bërë me dije...

Haradinaj: Malësorët i dhanë garancë miqësisë mes Kosovës dhe SHBA-së

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në shënimin e 108-vjetorit të Kryengritjes së Malësisë dhe Ditës së Flamurit të Dedë Gjo Lulit,...

Ish-komandanti i FSK-së, Kadri Kastrati: ShBA-të nuk kanë interes t’i tërheqin...

Deklaratat për tërheqjen e kampit ‘Bonsteel’ nga Kosova, shkaktuan reagime nga më të ndryshmet. Ndonëse zyrtarët e këtij shteti treguan se SHBA nuk do të...