Etiketimet Shqipëria

Etiketim: Shqipëria

Virusi vdekjeprurës vjen pranë Shqipërisë, dyshimet për rastet e reja

Dyshime të reja janë shfaqur për koronavirusin në Europë teksa harta zyrtare e Wikipedia ka përfshirë në vendet me të dyshuar Greqinë, Italinë dhe...

Angela Merkel planifikon nisjen në mars të negociatave me Shqipërinë: Përfitojmë...

Kancelarja gjermane Angela Merkel planifikon të fillojë negociatat e pranimit në BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në mars. “Mbi të gjitha, ne dëshirojmë...

Shqipëria e rrezikuar nga hakmarrja iraniane? Ambasada Amerikane në Tiranë jep...

Pas tensioneve mes SHBA dhe Iranit, Udhëheqësi suprem i Iranit, Ali Khamenei sulmoi Shqipërinë duke e cilësuar një vend djallëzor, ku amerikanët bashkëpunojnë me...

Një muaj nga tërmeti katastrofik që tronditi Shqipërinë, njerëzit ende me...

Shqipëria ndodhet prej një muaji në tmerr dhe ankth, pas tërmetit që goditi vendin. Që prej 26 nëntorit, qetësia për shqiptarët ka humbur, sidomos...

Të mbijetuarit do ta kenë të vështirë, media amerikane analizon situatën

Të mbijetuarit e tërmetit të së martës në Shqipëri përballen me një tjetër dramë pas tmerrit që kaluan. Një pjesë e tyre, nuk kanë...

Lëkundje të forta toke në Shqipëri, sërish tërmet me magnitudë 5.6

SHQIPERI– Dridhet sërish toka në Shqipëri. Dy lëkundje të njëpasnjëshme raportohet se kanë ndodhur, me magnitudë 5.6 deri në 5.8 të shkallës Rihter. Deri...

Komuna e Ulqinit jep 10 mijë euro për të prekurit nga...

Komuna e Ulqinit ka ndarë shumën prej 10 mijë eurosh për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri, duke u bërë thirrje të gjithë shqiptarëve...

Kosova tronditet nga dhembja/ mbledhje të jashtëzakonshme, 500 mijë euro për...

Qeveria e Kosovës zhvilloi një mbledhje të jashtëzakonshme për situatën e krijuar në Shqipëri, ku u mbajt dhe një minutë heshtje për viktimat e tërmetit. Kryeministri...

Angela Merkel kërkon hapje sa më të shpejtë të negociatave me...

Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë...

Alarm amerikan për krizën në Shqipëri/ Ambasadorja e re: Do shtyj...

Yuri Kim ka dalë sot përpara Komisionit për Politikën e Jashtme në Senatin Amerikan ku ka folur për prioritet nëse emërohet ambasadore në Shqipëri....