Etiketimet Shqipëria

Etiketim: Shqipëria

Vargje nga Elida Prifti

  ZOTI E KA BEKUAR SHQIPERINË Vendi im i bekuar I bukur nga ç'do anë Me dorë të bëri perendia Male , fusha ,detee ujvarë Doktor Djelli ,lartë në qiell qe...

Shqipëri/ Gjyqtarët e pranuan se kishte korrupsion”/ SHBA tregon si do...

Ambasada Amerikane në Shqipëri shpjegon përmes një video informuese se pse është i rëndësishëm Vettingu dhe si do të ndryshojnë sistemi shqiptar i drejtësisë përmes...

Levizja Krahet e Shqipes propozohet si nje levizje politike qe ka...

Nga Altin Disha Ky qellim lindi si nevoje e trasformimeve kolosale politike , ekonomike, kulturore qe ndodhin ne Shqiperi ne keto vitet e fundit sidomos...

Hetimet për terroristin rus, erdhi në Shqipëri si azilkërkues

Terroristi rus që u kap nga Policia shqiptare dhe që ishte luftëtar në grupet terroriste islamike ka hyrë në Shqipëri nga pika kufitare e...

Optimist për negociatat me BE, diplomati polak: Elita politike në Shqipëri...

Anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor  në BE as s’mund të sfidohet dhe as s’mund të zëvendësohet me forma të tjera angazhimi të BE, thekson në...

Arrestohet në Shqipëri rusi terrorist, pjesë e ISIS që nga 2013

Është arrestuar në Shqipëri një 34-vjeçar nga Rusia, pjesë e ISIS që prej vitit 2013Në pranga ka rënë R. M., 34 vjeç, lindur dhe...

“Trump të shpëtojë Shqipërinë”/ Me flamuj kuqezi, shqiptarët “pushtojnë” Shtëpinë e...

Shoqata “Vatra” në SHBA, e mbështetur nga komuniteti shqiptar po zhvillon një protestë anti-Soros para Shtëpisë së Bardhë. Ata akuzojnë manjatin Soros për destabilizimin...

Shqipëria anulon pjesëmarrjen në Samitin e Bosnjes, Cakaj: Solidarizohemi me Kosovën

Gent Cakaj, ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, me anë të një statusi në Twitter, ka bërë të ditur se Shqipëria...

Jorida Tabaku: Qeveria Rama nuk fitoi asnjë projekt të BE, fqinjët...

Anëtarja e kryesisë së PD dhe ish deputetjapërmes një postimi ka bërë të ditur se, Shqiperia e Rames eshte nje deshtim ekonomik dhe kjo...

Shqipëria edhe njëherë u errësua nga një histori tragjike

Nga Aurel Dasareti* Edhe kur eklipsi është qendror, Hëna goditet nga rrezet e Diellit të thyer. Ngjyra bëhet e kuqe e gri në vjollcë të...